fbpx

Europejscy medaliści z Polkowic

Na zdjęciu z lewej strony Natasza Swarska ubrana w białe kimono z brązowym pasem. Ma ona na szyi złoty medal Mistrzostw Europy a w ręku trzyma puchar. Po prawej stronie jest Michał Bukraba w białym kimonie i czarnym pasie. Ma on na szyi złoty medal Mistrzostw Europy a w ręku trzyma puchar. Za ich plecami jest ścianka reklamowa.
Ze sportowych aren
fot. Bartosz Swarski

Natasza Skwarska i Mikołaj Bukraba zostali Mistrzami Europy w Karate Tradycyjnym.

Mistrzostwa Europy i Puchar Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym w Słowenii okazały się dla polkowickich karateków wielkim sukcesem i okazją do potwierdzenia, że karate w Polkowicach stoi na światowym poziomie. Po świetnych wynikach na Mistrzostwach Polski, zawodnicy Klubu Karate Tradycyjnego Polkowice, Natasza Skwarska i Mikołaj Bukraba, zostali powołani do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy. Nasi zawodnicy potwierdzili swoją klasę i do Polkowic wrócili z dwoma złotymi medalami.
Natasza Skwarska zdobyła Mistrzostwo Europy w konkurencji kumite młodziczek. Był to pierwszy start Nataszy na zawodach tej rangi i złoty medal tym bardziej zasługuje na uznanie. Mikołaj Bukraba zdobył złoty medal w swojej koronnej konkurencji fukugo. Jest to konkurencja łącząca zarówno konkurencje techniczne jak i kumite, czyli walki. Mikołaj mimo swojego młodego wieku jest wielokrotnym mistrzem Polski i złoty medal mistrzostw Europy jest ukoronowaniem jego dotychczasowej kariery. Bezpośrednio po Mistrzostwach Europy odbył się Puchar Europy dzieci, na którym swoją klasę potwierdziła Natasza Skwarska i po wygraniu wielu walk, musiała ustąpić jedynie innej zawodniczce z Polski i ostatecznie zdobyła brązowy medal w kumite.

red. Ryszard Flisiewicz/ Bartosz Swarski
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube