fbpx

Dobre przetarcie przed Mistrzostwami Polski

Na zdjęciu widoczna w czarnym stroju Julia Drzyzga pchająca kulę. W te widoczne boisko lekkoatletyczne i inni zawodnicy.
Ze sportowych aren
fot. Dorota Wojciech - Pierzchała

Julia Drzyzga, Bartłomiej Figas, Dagmara Janczak i Bartosz Wietuszyński, to czołowi lekkoatleci LKS Polkowice, którzy w każdych zawodach zdobywają medale.

Jelenia Góra była gospodarzem Mistrzostw Dolnego Śląska juniorów i juniorów młodszych. W zawodach wzięło udział kilkuset sportowców z całego województwa. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy LKS Polkowice zdobywając pięć złotych i jeden srebrny medal oraz ustanawiając cztery rekordy życiowe. W kategorii U20 dwa złote medale zdobył Bartłomiej Figas w rzucie dyskiem – 40,01m (rekord życiowy) i pchnięciu kulą – 14,20m. W tych samych konkurencjach w kategorii U18 Julia Drzyzga zdobyła dwa złote medale, w dysku- 34,35m oraz w kuli-13,88m (rekord życiowy). Zwyciężczynią trójskoku U18 została Dagmara Janczak z nową życiówką 10,75m. Srebrny medal w trójskoku U18 zdobył Bartosz Wietuszyński z rekordem życiowym 12,78m. W rzucie oszczepem U18 piąte miejsce zajął Kacper Banaszkiewicz. W ocenie trenerów Doroty Wojciech-Pierzchały i Roberta Pierzchały zdobyte medale i poprawione rekordy życiowe napawają optymizmem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski juniorów i juniorów młodszych.

 

red. Dorota Wojciech - Pierzchała/ Ryszard Flisiewicz
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube