W Legnicy odbyły się XVI Mistrzostwa Zagłębia Miedziowego w pływaniu. Znakomicie zaprezentowali się młodzi pływacy z Polkowic.
W zawodach wzięło udział dwóch zawodników Polkowickiego Płetvala. Mateusz Zieliński w najlepszych startach zajął 9. miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym, 8. miejsce na dystansie 100 m stylem klasycznym i 6. miejsce na dystansie 50 m motylkowym (Mateusz startował w kategorii z rok starszymi zawodnikami). Znakomicie spisał się Bruno Cios, który zdobył 4 medale we wszystkich czterech startach. Brąz na dystansie 100 m stylem dowolnym oraz 3 srebra na dystansach 50 m motylkowym, 100 klasycznym oraz 200 zmiennym. W zawodach brało udział 200 zawodników z okręgu oraz 21 innych klubów. Był to pierwszy start chłopaków w tym sezonie.
Trener naszych zawodników jest Bartłomiej Błaszczyk.