fbpx

Coraz bliżej II liga

Ze sportowych aren

Piłkarze KGHM ZANAM Górnik Polkowice pokonali na wyjeździe drużynę Rekordu Bielsko – Biała 0:2.

Zwycięstwo z Rekordem było świątecznym prezentem, bowiem mecz rozegrany został w Wielka Sobotę. Przez dłuższą część spotkania mecz nie układał się po myśli polkowiczan, bowiem do pełni szczęścia brakowało goli.

Pierwsza połowa mimo wyraźnej przewagi zielono – czarnych zakończyła się bezbramkowym remisem. Worek z bramkami rozwiązał się dopiero 76 minucie meczu, kiedy to Mariusz Szuszkiewicz zdobył pierwsza bramkę dla Górnika. Wynik spotkania ustalił ten sam piłkarz w ostatniej minucie meczu i ostatecznie polkowiczanie pokonali swoich rywali 0:2.

Po 24 kolejkach spotkań drużyna Górnika przewodzi w III lidze z dorobkiem 56 punktów.

Przewaga nad drugim zespołem , czyli Zagłębiem II Lubin wynosi 12 punktów, a więc teoretycznie wszystko wskazuje na to, że awans do II ligi jest na wyciągnięcie ręki. Pamiętajmy jednak, że do końca sezonu pozostało jeszcze do rozegrania 10 spotkań i póki piłka w grze, wszystko może się  zdarzy.

Kolejny mecz piłkarze Górnika rozegrają przed własną publicznością 27 kwietnia o godz. 16 a ich rywalem będzie zespół Foto – Higiena Gać.