fbpx

CCC Team nastawia się na zwycięstwa etapowe w Santos Tour Down Under

CCC Team nastawia się na zwycięstwa etapowe w Santos Tour Down Under
Ze sportowych aren

Grupa CCC Team jest gotowa, by startem w Santos Tour Down Under zainaugurować sezon 2019. Liderami zespołu w pierwszym wyścigu UCI WorldTour będą Jakub Mareczko i Patrick Bevin, a wspierać ich będą m.in. dwaj Polacy, Łukasz Owsian i Szymon Sajnok.

Dyrektor sportowy, Jackson Stewart zapowiada, że celem 7-osobowej drużyny będzie walka o zwycięstwa etapowe, przy jednoczesnym pilnowaniu klasyfikacji generalnej.

„Start w Adelajdzie będzie dla nas debiutem pod wieloma względami. Będziemy rywalizować w nowych barwach, z kilkoma nowymi kolarzami i nową częścią obsługi. Większość z nich jeszcze nigdy nie brała udziału w Santos Tour Down Under, ale pomimo tego jedziemy do Australii z ambitnym nastawieniem. Będziemy skupiać się na kolejnych etapach, mając też na uwadze to, jak kształtuje się klasyfikacja generalna” – mówi Stewart.

„Jakub Mareczko będzie naszym liderem na sprinty, a Patrick Bevin powalczy o dobrą lokatę w generalce. Pozostali kolarze będą mieć często wolną rękę i jeśli pojawi się okazja, będziemy starali się z niej skorzystać. Trasa wygląda na podobną do tej z poprzednich lat, z szybkimi końcówkami i kilkoma wymagającymi wzniesieniami. Na pewno będzie gorąco i dynamicznie.”

Bevin wejdzie w sezon z wysoką formą, którą zaprezentował w mistrzostwach Nowej Zelandii, zdobywając w nich złoto w jeździe indywidualnej.

„Jestem bardzo podekscytowany, że mogę wrócić na trasę Santos Tour Down Under. Będzie to mój pierwszy start w UCI WorldTour w barwach CCC Team” – mówi Bevin. „Uwielbiam się ścigać w tym wyścigu. Tegoroczna edycja została poprowadzona nieco inaczej i myślę, że zmiany te są zdecydowanie na plus. Możemy spodziewać się emocjonującej rywalizacji, a wyścig będzie trzymał w napięciu do ostatnich metrów finałowego etapu.”

„Mam nadzieję, że będę w stanie włączyć się do gry o wysoką lokatę w klasyfikacji generalnej. W moim pierwszym Santos Tour Down Under, który uwzględniał podjazdy zarówno pod Corkscrew, jak i Willungę, udało mi się „wślizgnąć” do pierwszej „10”. Nie mogę się zatem doczekać powrotu na australijskie szosy.”

Jakub Mareczko stanie na starcie z myślą o pierwszym zwycięstwie w WorldTour dla CCC Team. W swoim debiutanckim występie w pomarańczowej koszulce będzie on szukał swoich szans na płaskich etapach sprinterskich.

„Cieszę się, że w Santos Tour Down Under zadebiutuję jako zawodnik CCC Team. Sprinterzy będą tam mieli kilka okazji, by się pokazać i mam nadzieję, że w końcówkach zaprezentuję się z jak najlepszej strony. Tym bardziej, że jest to impreza rangi UCI WorldTour. Bardzo ciężko pracowałem przez zimę z trenerami i teraz sprawdzimy moją dyspozycję w warunkach wyścigowych” – opowiada Mareczko.

 „W ekipie na ten wyścig mamy kilku doświadczonych zawodników, z którymi trenowaliśmy rozprowadzanie podczas grudniowego zgrupowania. Oczywiście w czasie rywalizacji zdecydowanie trudniej formuje się sprinterski pociąg, ale wierzę, że nasza współpraca będzie się bardzo dobrze układać i że będę mógł rozpoczynać finisz z optymalnej pozycji.”

 

Santos Tour Down Under (13-20 stycznia)

 

Skład: Patrick Bevin (NZ), Víctor de la Parte (ESP), Jakub Mareczko (ITA), Łukasz Owsian (POL), Joey Rosskopf (USA), Szymon Sajnok (POL), Francisco Ventoso (ESP).

 

Dyrektor sportowy: Jackson Stewart (USA)

 

red. Konrad Kaptur
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube