fbpx

Biegając możesz pomagać

Biegając możesz pomagać
Ze sportowych aren
fot. Archiwum

Druga edycja biegu ATT RUN FUN już w kwietniu. To impreza biegowa zarówno dla zaawansowanych biegaczy jak i dzieci i młodzieży. Zapisy trwają.

W ubiegłym roku odbyła się pierwsza edycja imprezy biegowej ATT RUN FUN w Polkowicach. Zapisy trwały do ostatniej chwili. Było wiele emocji sportowych, największe z nich wzbudziły maluchy, które biegły w asyście swoich opiekunów.

W tym roku drugą odsłonę wydarzenia zaplanowano na 22 kwietnia. ATT RUN FUN ma swoją stronę na fb i na instagramie, gdzie umieszczane są informacje o zawodach wraz z podanym linkiem do strony, przez którą zawodnicy mogą wysyłać swoje zgłoszenia. Od jakiegoś czasu bieg jest również dodany do kalendarza imprez biegowych na stronie internetowej: www.maratonypolskie.pl, gdzie również dostępne są regulamin i link do zapisów.

W tym roku postanowiliśmy ufundować nagrody finansowe dla kobiet i mężczyzn startujących zarówno na dystansie 5 i 10 kilometrów – mówi Krzysztof Augustyniak, prezes Augustyniak Triathlon Team (ATT). – Oczywiście będą też puchary, medale i wiele innych atrakcyjnych nagród. Impreza nie miałaby miejsca bez udziału sponsorów, którym już dziś dziękuję w imieniu organizatorów II Biegu ATT RUN FUN za okazaną pomoc, wsparcie jak również zaufanie, że razem możemy zrobić naprawdę fajną imprezę sportową w Polkowicach – podkreśla.

W trakcie imprezy będzie również prowadzona zbiórka charytatywna dla 6-letniego Aleksandra Klepackiego z Polkowic, który choruje na czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce. Olek wymaga stałej kontroli i rehabilitacji u wielu specjalistów, a w tym roku czeka go zaplanowana operacja, która będzie miała na celu zmniejszenie napięcia w jego ciele. Przed nim długa droga walki o zdrowie, dlatego podczas biegu ATT RUN FUN odbędą się liczne atrakcje dla rodzin. Każda złotówka wrzucona do puszki zostanie przeznaczona na leczenie i rehabilitację chłopca.

red. Jan Pociecha

Galeria Zdjęć

Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube