Sztangiści KPC Górnik Polkowice zdeklasowali rywali w I rundzie Polskiej Ligi Podnoszenia Ciężarów.
Zawody rozegrano w Polkowicach. Na pomoście rywalizowało kilkudziesięciu zawodników reprezentujących sześć klubów. Wśród uczestników oczywiście nie mogło zabraknąć polkowiczan, którzy okazali się najlepsi. Nasza drużyna zdobyła 1990,71 punktów. Indywidualnie najlepszy wynik uzyskała Wiktoria Wołk (KPC Górnik Polkowice) – 434,25 pkt. Polkowicki zespół ponadto reprezentowali: Oleksandra Lykhobytska – 392,53 pkt, Patryk Sawulski – 401,43 pkt, Bartosz Kocyło – 361,52 pkt, Antoni Głogowski – 339,14 pkt, Oskar Ołubek – 400,98 pkt. Po 1. rundzie KPC Górnik Polkowice jest liderem rozgrywek ligowych, drugie miejsce zajmuje Polwica Wierzbno, a na trzecim miejscu uplasowała się Mazovia Ciechanów.
W Polkowicach również rozegrany został Turniej Nadziei Olimpijskich w podnoszeniu ciężarów. W zawodach wystąpiło 40 uczestników z 7 klubów województwa dolnośląskiego i lubuskiego. Indywidualnie najlepsze wyniki zawodów uzyskali: Maja Żurawska (Aks Myślibórz) – 214,91 pkt, Mateusz Lewkiewicz (WKS Śląsk Wrocław – sekcja podnoszenia ciężarów) – 265,09 pkt.