W najbliższą sobotę odbędzie się V Memoriał im. Stanisława Sitarka – zawody w wyciskaniu sztangi leżąc i martwym ciągu.
Zawody mają charakter otwarty. W zawodach mogą wziąć udział zawodnicy od 14 roku życia, za pisemną zgodą rodziców, zawodnicy nie zrzeszeni w PZKiTS, amatorscy uczestnicy siłowni oraz wszyscy chętni, którzy chcą spróbować swoich sil.
Zawody obejmują dwie konkurencje: wyciskanie sztangi leżąc (bez sprzętu wspomagającego) oraz martwy ciąg klasyczny. Zawodnik ma trzy podejścia w każdym boju. Przewiduje się rywalizację mężczyzn i kobiet w następujących kategoriach:
– OPEN KOBIET
– JUNIOR 14-18
– OPEN MĘZCZYZN
KATEGORIA SPECJALNA: NAJSILNIEJSZY POLKOWICZANIN I POLKOWICZANKA
ROZPOCZĘCIE IMPREZY: godz. 10:00 – hala lodowiska przy basenach zewnętrznych
DATA ZAWODÓW: 20.09.2025r.
Zawodnik, który chce wziąć udział w zawodach wypełnia kartę zgłoszenia elektronicznie przesyłając na e-mail m.stepien@ppk.polkowice.pl maksymalnie do 18.09.2025 lub ma prawo zgłoszenia osobiście w dniu zawodów od godziny 8:00. – Zapraszamy serdecznie na Memoriał w wyciskaniu sztangi leżąc i martwym ciągu. Czeka Was sportowa rywalizacja na najwyższym poziomie. Dla dzieci przygotowaliśmy gry i zabawy pod okiem Animatora, a na publiczność czekają konkursy z nagrodami. – mówi Weronika Florian, koordynator zawodów.