Zawodnik Armii Polkowice Mateusz Janur mistrzem kategorii średniej federacji FEN. Trenujący na co dzień pod okiem doświadczonego polkowickiego trenera Bartosza Muszyńskiego, pokonał w drugiej rundzie Tomasza Ostrowskiego. Zastosował swoją ulubioną technikę – gilotynę.
Zawodnik zwyciężył podczas jubileuszowej gali prestiżowej federacji Fight Exclusive Night 60 w Piotrkowie Trybunalskim. Od samego początku walka toczyła się pod dyktando Mateusza. Umiejętnie punktował rywala, a jego przewaga rosła z każdą chwilą. W drugiej rundzie walka przeniosła się do parteru co umiejętnie wykorzystał zawodnik Armii Polkowice i zakończył pojedynek w spektakularny sposób – przez tak zwaną gilotynę – swój ulubiony sposób pokonywania rywali. Zwycięzca przyznał, że cała walka od początku toczyła się pod jego dyktando. – Mam bardzo dobry team, mój trener Bartek Muszyński to jest najwyższej klasy kickboxer i mega wojownik z wieloma zwycięskimi walkami na koncie, a Kacper Muszyński to jest top światowego kickboxingu. To są trenerzy z najwyższej półki i mieliśmy „rozkminiony” game plan mojej walki i game plan rywala ponad miesiąc temu – mówił w wywiadach po pojedynku. – Długo przygotowywaliśmy się do tej walki. Budowaliśmy wiele scenariuszy pojedynku. Mateusz wykonał wszystkie założenia trenerskie, co przyniosło oczekiwany efekt – potwierdza trener Bartosz Muszyński. Dla wojownika Armii Polkowice był to piąty z rzędu wygrany pojedynek.
Mateusz Janur wywodzi się z kickboxingu, a w zawodowym MMA rywalizuje od 2017 roku. Jest złotym medalistą mistrzostw Europy oraz mistrzostw Polski ADCC. Jak sam przyznaje, od dziecka był związany ze sportem.