fbpx

Ambicja nie wystarczyła

Ambicja nie wystarczyła
Ze sportowych aren
fot. Roman Tomczak

Nie tak wyobrażali sobie zawodnicy i kibice Miedziowych Polkowice inauguracyjny mecz III Turnieju Ekstraklasy Amp Futbolu. Wynikiem 6:0 dla gości zakończyło się dzisiejsze spotkanie na stadionie przy Kopalnianej.

To był debiut Miedziowych nie tylko na tym turnieju, ale w ogóle w ekstraklasie Amp Futbolu. Podopieczni Grzegorza Karmelity przez całe 50 minut (mecze w tej dyscyplinie trwają dwa razy po 25 min.) nie szczędzili sił i ambicji, aby włączyć się w walkę z Husarią. Niestety, zabrakło umiejętności i skuteczności.

 

– Mieliśmy kilka okazji, aby strzelić historycznego gola w rozgrywkach, ale nie udało się. W polu chłopcy grają nieźle, ale pod bramką rywala włącza się jakaś blokada – komentował po meczu Grzegorz Karmelita. Dzisiejsza porażka boli tym bardziej, że jedną z bramek dla Husarii zdobył… polkowiczanin Kamil Grygiel, reprezentant Polski w Amp Futbolu.

 

W turnieju, który dziś się rozpoczął i potrwa do jutra, grają jeszcze drużyny Legii Warszawa oraz Kuloodpornych Bielsko-Biała. To właśnie z legionistami czeka nas jutro ważny, bo ostatni dla Miedziowych, mecz tych rozgrywek.

 

Miedziowi Polkowice to jak na razie jedyna drużyna Amp Futbolu na Dolnym Śląsku. W całym kraju jest ich w sumie pięć. Pozostałe działają w Warszawie, Bielsku-Białej, Górze i Krakowie. Regulamin rozgrywek ligowych Amp Futbolu przewiduje, że każda drużyna biorąca udział w rozgrywkach Amp Futbol Ekstraklasy 2019 zobowiązana jest do organizacji jednego turnieju klubowego w sezonie.

 

Amp Futbol to rodzaj piłki nożnej rozgrywanej przez zawodników po jednostronnej amputacji kończyny dolnej – w przypadku graczy z pola, lub kończyny górnej u bramkarzy. Obecnie dyscyplinę tę uprawia się w ponad 40 krajach świata.

Galeria Zdjęć

Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube