Zmiana organizacji ruchu pieszych w okolicach Dworca Autobusowego

zamknięty chodnik
Wiadomości z gminy
fot. R. Flisiewicz

Wraz z początkiem tygodnia (od 23.09.) wyłączony z ruchu pieszych został odcinek chodnika przy ul. Młyńskiej. Skutkuje to również zamknięciem przejścia dla pieszych pomiędzy Dworcem Autobusowym, a Galerią Wnętrz Mercus i Biedronką.

Piesi udający się w kierunku Dworca Autobusowego od strony ulicy Zachodniej powinni skorzystać z wcześniejszego przejścia, usytuowanego  na wprost Aquaparku. Możliwe będzie również skorzystanie z kolejnego przejścia zlokalizowanego u zbiegu ulic K.B. Kominka i ul. Młyńskiej.

Utrudnienia spowodowane są budową przyłącza cieplnego do zabytkowego wiatraka, a w celu zmniejszenia utrudnień, prace zostaną podzielone na dwa etapy – informuje Sławomir Chmielak, wykonawca robót budowlanych.  Dziś zamknięty został 30 metrowy odcinek chodnika, od schodów przy sklepie Biedronka w kierunku Galerii Wnętrz Mercus, a w połowie tygodnia konieczne będzie wyłączenie całego już chodnika, aż do ul. Chełmońskiego – dodaje.

Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac, które powinny zakończyć się za ok. 2 tygodnie.

red. Małgorzata Wasilewska