fbpx

Złota Rączka

Wiadomości z gminy
fot. Freepik

Mieszkańcy gminy powyżej 65. roku życia, samotni lub opiekujący się osobami niepełnosprawnymi mogą korzystać z bezpłatnej pomocy przy drobnych pracach i usterkach domowych. Trwa trzecia edycja programu „Polkowicka Złota Rączka PLUS”.

– Jest to bardzo potrzebny program, dlatego kontynuujemy tę formę pomocy seniorom – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Program potrwa do końca roku, z wyłączeniem niedziel, świąt i dni ustawowo wolnych od pracy. Podobnie, jak w pierwszych dwóch edycjach, „złota rączka” może, na przykład, wyregulować drzwi i okna, zamocować lustro, karnisz czy półkę, wymienić deskę sedesową, uszczelkę, wąż prysznicowy albo odpowietrzyć kaloryfery. Ale nie posprząta, nie naprawi sprzętu elektronicznego i nie wniesie mebli do mieszkania.

Zgłoszenia przyjmuje koordynator projektu – w godz. od 8 do 15 pod nr telefonu: 570 380 342, od poniedziałku do piątku. W tych dniach specjalista pomaga seniorom w godz. od 16 do 20.

Przypominamy, że pomoc przy drobnych pracach domowych jest bezpłatna, ale czasem potrzebna będzie np. nowa część. Jeśli jej koszt przekroczy 30 złotych, to różnicę dopłaci senior.

 

red. ULK
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube