fbpx

Złodzieje katalizatorów złapani na gorącym uczynku

Na zdjęciu widać katalizator samochodowy
Wiadomości z gminy
fot. Freepik

Pod osłoną nocy zaglądali pod zaparkowane samochody oraz do ich środka. Jak się okazało, wszystko po to, by kraść z aut polkowiczan katalizatory. Na szczęście jeden z mieszkańców zgłosił sprawę strażnikom miejskim, którzy złapali złodziei na gorącym uczynku.

– O godzinie 1.55 w nocy dyżurny straży otrzymał anonimowe zgłoszenie od mieszkańca Polkowic o dziwnie zachowujących się mężczyznach przebywających na jednym z parkingów – relacjonuje Agnieszka Dąbrowska z polkowickiej straży miejskiej. – Jak opisał, mężczyźni zaglądali pod zaparkowane samochody oraz do ich środka. Na miejsce natychmiast udał się patrol interwencyjny straży miejskiej oraz o fakcie powiadomiono dyżurnego komendy policji w Polkowicach – dodaje.

Strażnicy zastali złodziei w jednym z zaparkowanych aut. Zatrzymali ich i uniemożliwili ucieczkę do czasu przybycia patrolu policji.

– Jeden ze strażników udał się na parking, gdzie po jego przeszukaniu odnalazł dwa świeżo wycięte i przygotowane do zabrania katalizatory. Ujęci sprawcy oraz ustalenia poczynione przez strażników zostały przekazane policjantom do dalszych czynności – dodaje Agnieszka Dąbrowska.

Policjanci podczas przeszukania bagażnika, którym poruszali się mężczyźni odnaleźli narzędzia służące do wycinania katalizatorów.

 

red. DRM
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube