fbpx

Zakończenie półkolonii letnich

Na zdjęciu znajdują się dzieci - 13 osób. Każdy trzyma i pokazuje swoją pracę plastyczną - wyklejankę. Dzieci znajdują się w sali i stoją na tle biało-zielono-drewnianych mebelków.
Wiadomości z gminy
fot. Olga Mrozik (SP nr 3)

Bogata oferta zajęć pozwoliła uczniom rozwinąć swoje talenty oraz zainteresowania artystyczne i sportowe. To był zdecydowanie owocnie wykorzystany czas z dużą dawką pozytywnych wspomnień.

Letnie półkolonie w Szkole Podstawowej nr 3 w Polkowicach prowadzone przez gminę dobiegły końca. Uczestnicy „Wakacyjnych przygód z Trójką” mieli okazję aktywnie i niezwykle ciekawie spędzić dwa tygodnie wakacji.

– Podczas półkolonii nie było czasu na nudę. Uczestnicy mieli bardzo dużo atrakcji. W programie były dwie wycieczki autokarowe do Parku Linowego oraz do Parku Wrocławskiego w Lubinie. Spacery po okolicy, wyjścia do kina, sali zabaw, na lasery, a gdy pogoda dopisała czas spędzaliśmy na basenie otwartym „Grzybek”. W tym czasie odbywały się też ciekawe warsztaty, m.in. warsztaty ekologiczne „Las w słoiku”, warsztaty robienia pizzy w Pizzerii Portofino, zajęcia ekologiczne we współpracy ze Związkiem Zagłębia Gmin, aktywny poranek z piłkarzami KS Górnik Polkowice, tworzenie wakacyjnych koszulek, malowanie na płótnie i wiele innych ciekawych atrakcji – mówi Olga Mrozik, kierownik półkolonii w Szkole Podstawowej nr 3.

Jakie są wspomnienia i wrażenia dzieci?

– Najbardziej podobały mi się zajęcia kreatywne, wyklejanki, koraliki, wycinanki, las w słoiku. Poznałam bardzo fajne koleżanki z SP 2 i kolegę. Gdyby nie półkolonia to pewnie bym ich nie spotkała – mówi Martynka.

– Na półkolonii było tak dużo atrakcji i zajęć, że trudno wskazać, które były najlepsze – mówi Ola. – Jednocześnie zawieranie nowych znajomości oraz życzliwość i pomoc pań opiekunek sprawiły, że czas spędzony na półkolonii minął szybko i wesoło – dodaje.

Przypominamy, że w pierwszej połowie lipca letnie półkolonie odbyły się w SP nr 4. Łącznie wzięło w nich udział ponad 190 dzieci.

red. MS

Galeria Zdjęć

Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube