Zgodnie z zapowiedziami składanymi przez burmistrza Polkowic, wyłanianie za pomocą konkursów kandydatów na najważniejsze stanowiska kierownicze w mieście staje się faktem. Wszystko to w myśl zasady transparentności i przejrzystości sprawowania urzędu.
Jeszcze w listopadzie tego roku ogłoszone zostały dwa konkursy. Pierwszy z nich pozwolił wybrać osobę, która pokieruje Centrum Kultury – połączonymi instytucjami Polkowickim Centrum Animacji oraz Wiejskim Ośrodkiem Kultury w Sobinie.
Drugi ogłoszony konkurs pozwoli wybrać kandydata na członka Rady Nadzorczej Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych. Swoje aplikacje zgłosiło siedem osób, z czego pięć spełniło wymagania formalne.
Konkurs wygrała polkowiczanka, Jolanta Dmowska, która od 27 lat związana jest z KGHM.
W przypadku konkursu na kandydata na członka RN, ubiegający się o to stanowisko musieli spełnić szereg wymagań wynikających z przepisów prawa. Posiadać, między innymi: wykształcenie wyższe, co najmniej pięcioletni okres zatrudnienia, a dodatkowo doświadczenie zawodowe na stanowiskach pracy związanych z działalnością gospodarczą, finansową, obsługą prawną, zarządzaniem i posiadać uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych i zarządach spółek prawa handlowego.
W przypadku wakatów na kolejne newralgiczne stanowiska w gminie, należy również spodziewać się wyborów w drodze konkursów.