Wszystkie ręce na pokład!

W obecnej sytuacji maseczki ochronne są towarem na wagę złota. Mieszkańcy Polkowic dbają o to by ich nie zabrakło. W akcję włączył się Wolontariat KGHM i Centrum Kultury w Polkowicach, które skoordynowało całość działań. 

– Szycie rozpoczęto w piątek w siedzibie KGHM ZANAM. Pięć osób z Centrum Kultury zostało odpowiednio przeszkolonych, przygotowano również film instruktażowy, który został umieszczony na portalu społecznościowym – mówi Bogusław Godlewski, dyrektor Centrum Kultury w Polkowicach. – Zanim maseczki dotrą do potrzebujących, zostaną poddane procesowi sterylizacji. Następnie zostaną przekazane KGHM i szpitalom – dodaje. 

Mieszkańcy szyli maseczki w swoich domach, na własnych maszynach do szycia. Niezbędne materiały do ich produkcji, osobom które zadeklarowały chęć pomocy, zostały dostarczone przez KGHM Zanam. Organizatorzy akcji zapowiadają, że to jeszcze nie koniec i szycie maseczek ochronnych będzie nadal kontynuowane.  

Z podobną inicjatywą w ostatnim czasie wyszła jedna z mieszkanek Polkowic.

– Z uwagi na trudną sytuację w kraju, postanowiłam wspomóc w miarę swoich możliwości kilka placówek, które są w trudnych sytuacjach. W związku z tym umieściłam informację na portalu społecznosćiowym Faccebook w poszukiwaniu osób do szycia  – mówi Agnieszka Targoni.

Polkowiczanki paczkę z maseczkami planują wysłać do Dąbrowy Górniczej dla personelu medycznego oraz Fundacji Onkologicznej AntyRak  

Szukamy sponsorów oraz osób prywatnych do wsparcia Naszej Akcji Szycia Maseczek. Potrzebne są również Panie do szycia. Szycie maseczek nie jest trudne ale wymaga trochę czasu – dodaje Agnieszka.

Akcję zainicjowaną przez polkowiczankę można wesprzeć  TUTAJ.