Wizyty w PCUZ – nowe zasady

Wizyty w PCUZ – nowe zasady
Wiadomości z gminy

Zgodnie z rekomendacją Ministerstwa Zdrowia – Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych – ZOZ S.A. dostosowuje się do wymogów epidemicznych i koniecznych obostrzeń sanitarnych w celu ochrony życia i zdrowia Nas Wszystkich.

Walka z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 wymusiła zmiany w funkcjonowaniu Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych – ZOZ S.A. Ograniczono do niezbędnego minimum działalność w zakresie: planowanych wizyt, a także badań diagnostycznych.
W ostatnich dniach pojawiły się rekomendacje Ministerstwa Zdrowia dotyczące wznawiania działalności placówek medycznych w zakresie udzielania zabiegów rehabilitacyjnych oraz szczepień ochronnych, jak i innych działań z zakresu ochrony zdrowia.

Zgodnie z zaleceniami Krajowej Izby Fizjoterapeutów- rehabilitacja lecznicza w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych – ZOZ S.A. została wznowiona 11 maja. Zabiegi odbywają się przy zachowaniu wszelkich zasad higieny i dystansu między fizjoterapeutą a pacjentem. Pacjenci są informowani telefonicznie o nowych terminach przyjęć oraz zasadach obowiązujących w związku z koniecznością utrzymania podwyższonego reżimu sanitarnego. Dział rehabilitacji w związku z zachowaniem bezpieczeństwa wprowadził dwuzmianowy system pracy w godz. od 7–19. Rejestracja na zabiegi odbywa się drogą telefoniczną natomiast kwalifikacja poprzez teleporady.

W sprawie szczepień ochronnych głos zabrał Główny Inspektor Sanitarny oraz Konsultant Krajowy w Dziedzinie Pediatrii. Po ponad miesiącu, kalendarz szczepień został „odwieszony”. Priorytet stanowią jednak dzieci do 24. miesiąca życia, jak i starsze dzieci, z uwzględnieniem indywidualnych sytuacji, dla których istnieją szczególne wskazania zdrowotne. Szczepienia odbywają się codziennie, według grafików ustalonych przez poszczególnych lekarzy.

Poza pandemią koronawirusa, nadal obecne są inne choroby, w związku z czym Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych – ZOZ S.A. zwiększyło dostępność dla pacjentów z jednoczesnym ograniczeniem możliwości rozszerzania się wirusa. Przychodnia została podzielona na 10 stref dostępności, aby maksymalnie zabezpieczyć pacjentów, jak i pracowników PCUZ – ZOZ S.A. przed infekcją. W każdej ze stref określona została liczba pacjentów mogących przebywać jednocześnie w danym korytarzu.

Ponadto, informujemy, że od 1 czerwca br. punkt weryfikacyjny (wejście do przychodni) został przeniesiony na Wejście Główne (od strony ul. Kard. B. Kominka).

W związku ze zmianą wejścia do przychodni, obowiązują nowe zasady:

  1. Wyniki badań laboratoryjnych będą do odbioru w laboratorium: od poniedziałku do piątku, po godz.14.00
  2. E-recepty, skierowania do specjalistów, zaświadczenia lekarskie, wyniki badań obrazowych do odbioru będą przy okienku przeszklonym w holu rejestracji od poniedziałku do piątku, od godz. 06.30 – 18.30
  3. Ksero dokumentacji medycznej wykonywane będzie w punkcie ksero od poniedziałku do piątku, od godz. 06.30 – 18.30
  4. Wywiad epidemiologiczny prosimy wypełniać przed wejściem do budynku w przygotowanym do tego miejscu. Pacjenci odbierający wyniki i inną dokumentację zostawiają wywiad w okienku rejestracji.
  5. W holu rejestracji nie należy się gromadzić, jednocześnie może przebywać tam 5 osób zabezpieczonych w maseczki, w odstępach 2m.

Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych – ZOZ S.A. w dalszym ciągu podtrzymuje prośbę
o niestawianie się osobiście w placówce. Pacjentów, którym niezbędna jest pomoc, prosimy najpierw o kontakt telefoniczny pod numerami:

76 746 08 10, 76 746 08 11, 76 746 08 43, 530 002 581; w godz. 6:30 – 18:30

Recepty na leki stałe w POZ można zamówić za pośrednictwem wiadomości e-mail: erecepta@pcuz.eu  lub pod numerami:

 

Tłumacz