Zaledwie dwa dni dzielą nas od wyborów parlamentarnych. Wybierzemy wówczas 460 posłów i 100 senatorów. Tego dnia w naszej gminie kursować będą specjalne autobusy, które dowiozą mieszkańców do lokali wyborczych.
Już w niedzielę (13.10) Polacy ruszą do urn, gdzie wybiorą swoich reprezentantów do Sejmu i Senatu RP. Lokale wyborcze w całej Polsce będą otwarte od godz. 7-21.
Tego dnia w naszej gminie zostaną uruchomione specjalne kursy autobusowe, aby głosujący bez problemu mogli dostać się do lokali wyborczych. Zakład Komunikacji Miejskiej ułożył rozkłady jazdy w taki sposób, aby każdy mógł zagłosować o odpowiedniej dla siebie porze. Są one dostępne w galerii pod tekstem, w ostatnim numerze Gazety Polkowickiej oraz na facebookowym profilu Polkowic.
W naszej gminie jest 15 obwodów i prawie tyle samo miejsc do głosowania. Poniżej w galerii można sprawdzić do jakiego obwodu należy dana ulica oraz w którym miejscu znajduje się siedziba obwodowej komisji wyborczej.
Każdy wyborca może oddać jeden głos zarówno na kandydata do Sejmu jak i do Senatu. Głosujący otrzyma dwie karty do głosowania. W wyborach do Sejmu na karcie będą znajdowały się listy komitetów z nazwiskami kandydatów. Natomiast karta do głosowania w wyborach do Senatu będzie zawierała nazwiska kandydatów ułożone w kolejności alfabetycznej. W obu przypadkach aby głos był ważny, należy postawić znak X (co najmniej dwie linie przecinające się) w kratce obok nazwiska jednego kandydata.
Ważnym jest aby zwrócić uwagę czy karta, którą otrzymaliśmy jest ostemplowana pieczęcią Obwodowej Komisji Wyborczej i ma wydrukowany odcisk pieczęci Okręgowej Komisji Wyborczej.