fbpx

Twoja kolej!

Peron na stacji kolejowej. W tle ludzie oczekujący na pociąg. Na peronie bokiem stoi żółty pociąg Kolei Dolnośląskich.
Wiadomości z gminy
fot. Karol Pikor

Budowa Kolei Aglomeracyjnej Zagłębia Miedziowego jest złożoną inwestycją, która dotyczy wszystkich mieszkańców gminy Polkowice. Na tym etapie prac nad dokumentacją projektową mamy wpływ na to, którędy będzie ona przebiegać. Dlatego tak ważne jest to, aby jak najwięcej osób wyraziło swoje zdanie w przygotowanej ankiecie.

– Drodzy mieszkańcy, w całym regionie trwają konsultacje społeczne w sprawie budowy Kolei Aglomeracyjnej Zagłębia Miedziowego. Jest to niezwykle ważny moment dla naszego samorządu, który zaważy na tym, jak będzie wyglądać i rozwijać się nasza gmina. Kolej to przyszłość, rozwój i możliwości. Kolej to nasze okno na świat. Dlatego też gorąco zachęcam wszystkich państwa do wyrażenia swojego zdania na temat kolejowej przyszłości naszej gminy – zachęca Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic. -Ostatnio poproszono nas o wypełnienie ankiety przygotowanej przez firmę INFRA Centrum Doradztwa – wykonawcę projektu budowy kolei. Była ona skierowana do wszystkich samorządów, których dotyczy przedsięwzięcie, a tym samym była też bardzo ogólna. Postanowiliśmy precyzyjniej wskazać mieszkańcom naszej gminy, jakie szanse i zagrożenia dla naszego samorządu niosą za sobą poszczególne propozycje. Wyniki tej ankiety będą dla nas dodatkowym argumentem w dyskusji nad wyborem najlepszego wariantu – dodaje.

Na mapie można prześledzić, jak biegłyby poszczególne trasy kolejowe przez miasto Polkowice. W lupce w mniejszej skali pokazane możliwe trasy "wylotu" z Polkowic w kierunku Głogowa.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje o przebiegu poszczególnych wariantów kolei w gminie Polkowice (po kliknięciu każdy plik powiększa się):

Wariant PRZEZ TEREN LEGNICKIEJ SPECJALNEJ STREFY EKONOMICZNEJ w kierunku Grębocic Wariant PRZEZ TEREN LEGNICKIEJ SPECJALNEJ STREFY EKONOMICZNEJ w kierunku Gaworzyc Wariant WZDŁUŻ DROGI WOJEWÓDZKIEJ 333 w kierunku Grębocic Wariant WZDŁUŻ DROGI WOJEWÓDZKIEJ 333 w kierunku GaworzycWariant PRZEZ OSIEDLE POLANKA w kierunku Grębocic

 

Ankiety można wypełnić elektronicznie TUTAJ lub wypełnić i wyciąć z 18 numeru Gazety Polkowickiej, ze strony 11 i przynieść do jednego z podanych punktów:

– Kancelaria Urzędu Gminy Polkowice, ul. Rynek 1

– Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Lipowa 1

– Aquapark, ul. Młyńska 4

– Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych, ul. Kominka 7

– Uczelnia Jana Wyżykowskiego, ul. Skalników 6b

ANKIETY BĘDĄ PRZYJMOWANE DO 29 WRZEŚNIA 2022 ROKU, DO GODZINY 15.30.

red. Edyta Drzymała
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube