fbpx

Trzeci Wiek na Start

Na zdjęciu znajdują się 23 osoby. Wszyscy są w granatowych koszulkach i białych czapeczkach z daszkiem. W tle widać trybuny i murawę stadionu.
Wiadomości z gminy
fot. PUTW

Słuchacze Polkowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprezentowali swoje sportowe umiejętności przed publiką na Stadionie Śląskim – Chorzów. Podczas XIV Międzynarodowej Olimpiady Sportowej UTW i Organizacji Senioralnych „Trzeci Wiek na Start‟ nasi słuchacze zdobyli 8 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Na zdjęciu znajduje się kobieta, która przygotowuje się do pchnięcia kulą. Znajduje się na stadionie. W tle znajduje się 13 osób jako widownia.To jedno z największych wydarzeń sportowych adresowanych do seniorów, które już po raz czternasty organizuje Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach. W tym roku w olimpiadzie uczestniczyły 53 organizacje senioralne, z których w sportowej rywalizacji udział wzięło 687 zawodników.

– To było wspaniałe wydarzenie, wszyscy są zwycięzcami – mówi Aleksandra Kurek, koordynatorka PUTW. – Wiem, że każdy z zawodników dał z siebie wszystko, jestem pod wielkim wrażeniem ich postawy i zaangażowania. Emocje wciąż są gorące i rozpiera mnie duma z osiągnięć reprezentacji PUTW – dodaje.

 

Medale dla Polkowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku przywieźli:

– Cecylia Orzechowska – pchnięcie kulą – ZŁOTO

– Gizela Wójcik – pływanie – SREBRO

– Wiesław Zając – pływanie – BRĄZ

– Adam Greń – boule – BRĄZ

Pełny skład reprezentacji PUTW

Każdego roku olimpiadzie towarzyszą prozdrowotne wydarzenia profilaktyczne, konferencje, spotkania, plenerowe warsztaty, panele dyskusyjne oraz występy artystyczne. Najwięcej pozytywnej energii widać podczas przemarszu korowodu drużyn. Wówczas zawodnicy prezentują kawałek swojej małej ojczyzny, jej kulturę i tradycję.

Na zdjęciu znajdują się dwaj mężczyźni, którzy trzymają transparent z napisem POLKOWICKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU.

red. MS
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube