Więcej ochłody w mieście. Ale uwaga!

Więcej ochłody w mieście. Ale uwaga!
Wiadomości z gminy
fot. ULK

Decyzja o uruchomieniu fontann i kurtyn wodnych w Centralnym Parku Zabaw i Wypoczynku oraz w rynku cieszy mieszkańców, bo upały dają się we znaki. Decyzję w tej sprawie podjął burmistrz Polkowic na podstawie opinii sanepidu. Jeden wodotrysk działa, drugi jest przygotowywany.

Kilka tygodni temu w mieście uruchomione zostały fontanny, poza dwiema – w rynku i w parku miejskim. Powodem były względy bezpieczeństwa w czasie epidemii koronawirusa. Obecnie sytuacja się zmieniła.

„Informuję, że nie ma przeciwwskazań do uruchomienia fontann i kurtyn wodnych. Osoby korzystające z wypoczynku wokół fontann należy informować ( informacje ustne, tabliczki) o konieczności zachowania dystansu społecznego – przynajmniej półtora metra” – czytamy w informacji Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Polkowicach.

– Cieszę się ze zmiany zaleceń sanepidu, gdyż wysoka temperatura doskwiera nie tylko mieszkańcom, ale i zwierzętom – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic. – Apeluję o stosowanie się do wytycznych przekazanych przez służby sanitarne.

Na kurtynach wodnych pracownicy wydziału komunalnego umieścili tabliczki informujące o zachowaniu bezpiecznej odległości, a przy fontannach – o zakazie kąpieli (ta w parku przygotowywana jest do działania). O ich uruchomieniu poinformowano też Straż Miejską.

red. ULK
Tłumacz