Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
Wiadomości z gminy
fot. PCUZ

Uruchomiono Polkowicki Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży-793 200 020. Ta forma wsparcia dla uczniów z terenu gminy Polkowice ma zapewnić psychologiczną pomoc wszystkim młodym osobom, które znajdują się w kryzysie psychicznym.

Z telefonu będą mogły korzystać bez ograniczeń dzieci i młodzież, ale również rodzice. Pomoc będzie udzielana w przypadku problemów rodzinnych, sytuacji związanych z konfliktami z rówieśnikami czy rodzicami, ale także w związku z obawami, lękiem i stresem wywołanym przez koronawirusa. Osoba młoda będzie mogła porozmawiać z psychologiem również o sprawach dotyczących młodzieńczych przyjaźni, dojrzewania, pierwszych miłości, przemocy domowej lub szkolnej, używek czy bezpieczeństwa w sieci.

– Polkowicki Telefon Zaufania gwarantuje poufność i bezpieczeństwo. Poza pomocą psychologiczną, nasi psychologowie mogą okazać się niezwykle pomocni również w sytuacjach kryzysowych, zawiadamiając współpracujące z nami służby interwencyjne i informując o popełnieniu przestępstwa lub wykroczenia – mówi Elwira Staniecka – z-ca kierownika Ośrodka Pomocy Psychologicznej w PCUZ.

Od dziś do końca tego roku, polkowicka młodzież będzie mogła korzystać z telefonu codziennie dzwoniąc pod numer 793 200 020, w godzinach 16:00-24:00. Linia będzie dostępna również w święta. Telefon będzie obsługiwany przez dyżurujących psychologów, psychoterapeutów i specjalistów z Ośrodka Pomocy Psychologicznej przy Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych – ZOZ S.A.

Polkowicki Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży to jedno z działań zadania pn.„Promocja zdrowia psychicznego i zapobieganie zaburzeniom psychicznym”, które jest finansowane z budżetu gminy Polkowice.

red. PCUZ
Tłumacz