fbpx

Szybko przez Polkowice – rusza rower miejski

Szybko przez Polkowice – rusza rower miejski
Wiadomości z gminy
fot. Archiwum

Od jutra (01.05) polkowiczanie będą mogli korzystać z systemu Polkowickiego Roweru Miejskiego „Szprychy”. Do dyspozycji zwolenników ekologicznego i zdrowego transportu będzie 70 rowerów, w tym 10 z fotelikami dla najmłodszych. Bez zmian pozostaje liczba rowerowych stacji.

Polkowicki rower miejski to inicjatywa, która zyskała sobie spore grono sympatyków. 1 maja na 26 stacjach w gminie pojawią się ponownie biało-zielone rowery.

– „Szprychy” cieszą się niesamowitą popularnością, dlatego też podjęliśmy decyzję, aby kontynuować tę formę elektromobilności. 70 rowerów, 26 stacji, czyli wszystko, co będzie przekładać się na to, że zmniejszy się ruch samochodowy, a zwiększy rowerowy – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Dzięki ograniczeniu korzystania z samochodów i przemieszczaniu się m.in. rowerem, przyczyniamy się do poprawy powietrza, którym oddychamy. Tym samym, Polkowice stają się jeszcze bardziej zielonym i zdrowym miejscem do mieszkania.

Bez zmian pozostają koszty korzystania z „Polkowickiej Szprychy”. Konkretne zasady można znaleźć na tablicy informacyjnej przy każdej ze stacji.

– Pierwsze piętnaście minut użytkowania roweru będzie bezpłatne. Natomiast każda kolejna minuta to koszt dziesięciu groszy – informuje Mariusz Kardynał, główny specjalista ds. transportu w UG Polkowice.

Z roweru miejskiego będzie można korzystać za pomocą znanej już polkowiczanom aplikacji ROOVEE, aż do końca października.

O szczegółach i regulaminie „Szprychy” – Polkowickiego Roweru Miejskiego można przeczytać TUTAJ.

 

logo KGHM sygnet i napis KGHM
red. MS
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube