Sportowa rywalizacja, wspólna zabawa i nauka zasad fair play po raz kolejny połączyły najmłodszych Polkowiczan. Odbyła się XIX Międzyprzedszkolna Spartakiada Sportowa, podczas której sześciolatki z sześciu przedszkoli mogły zaprezentować swoje umiejętności oraz sprawność fizyczną.
Organizatorem sportowego wydarzenia było Przedszkole Miejskie nr 2 w Polkowicach. Zawody odbyły się w sali gimnastycznej udostępnionej przez SP 3, której wsparcie umożliwiło sprawne przeprowadzenia sportowych zmagań.

– W tym roku spartakiada jest trochę w innym stylu, nie oceniamy tylko szybkości wykonywania zadań, ale przede wszystkim zasady fair play, czyli stosujemy reguły, bawimy się i szanujemy innych uczestników spartakiady – mówi Bożena Pajdowska-Herman, dyrektor PM 2 „Słoneczko”. – Najważniejsze są nasze przedszkolaki i to co dzisiaj tutaj prezentują, czyli duch walki. Na zakończenie dla wszystkich mamy medale i pamiątkowe upominki – podkreśla.

Po oficjalnym otwarciu i złożeniu przysięgi sportowca dzieci wzięły udział w sześciu konkurencjach sportowych. Przedszkolaki miały okazję wykazać się sprawnością i zwinnością.
– Najbardziej podobała mi się konkurencja sadzenie ziemniaków, chodziło o to, że wrzuca się worki do kółeczek, a później druga osoba je zbiera – mówi Marcelina z PM 4.
Zmaganiom towarzyszył głośny doping, każda drużyna prezentowała własny okrzyk sportowy, a mali kibice i opiekunowie gorąco wspierali zawodników.
– Przedszkole numer dwa to jest moc, słoneczko błyszczy w dzień i noc, zabawa i wielki gest, nasze przedszkole najlepsze jest – kibicuje Oliwier z PM 2.

To wydarzenie, które daje dzieciom z różnych przedszkoli szansę na wspólną zabawę i integrację. Atrakcją były także pokazy przygotowane przez klub sportowy Armia Polkowice oraz Klub Karate Tradycyjnego Polkowice.