Ponad 180 świątecznych upominków, występ artystyczny i życzenia. To doroczne spotkanie członków polkowickiego Oddziału Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.
– Przygotowaliśmy 161 paczek spożywczych oraz 26 z artykułami chemicznymi dla osób samotnych i w rodzinie – mówi Krystyna Projs, przewodnicząca Oddziału ZERiI w Polkowicach. – To znaczące wsparcie dla naszych podopiecznych. W tym roku mamy szczególne paczuszki, ponieważ wędliny zostały zamówione u prywatnego dostawcy. Poza tym, są między innymi słodycze, kakao, olej, konserwy – wymienia.
Paczki z artykułami spożywczymi mogą otrzymać osoby samotne, których dochód wynosi do 2020 zł, a będących w rodzinie – do 1646 zł. Jeśli chodzi o chemię, to analogicznie jest to: 1010 i 823 zł. Przedświąteczne spotkania na stałe wpisane są do gminnego kalendarza wydarzeń.
– W imieniu własnym i moich współpracowników życzę Wam miłych, spokojnych świąt w gronie rodzinnym i przyjaciół. Niech na waszym stole znajdzie się coś, co sprawi wam przyjemność, bo stół to nie tylko jedzenie, ale również rozmowa, przebywanie z innymi, łączy ludzi – mówi Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.
Fundatorem świątecznych upominków jest gmina Polkowice, która przeznaczyła na ten cel 50 tysięcy złotych.
Obecnie do polkowickiego oddziału ZERiI należy około 500 osób. Przedświąteczne spotkanie odbyło się w Kinie. Z życzeniami przyszli też między innymi przedstawiciele powiatu polkowickiego, służb mundurowych i lokalnych instytucji. Na scenie wystąpił zespół Podolanki z Nowej Wsi Lubińskiej.