Przedszkole Miejskie nr 2 „Słoneczko” już po raz trzeci włączyło się w akcję „Serce za odwagę” zorganizowaną przez Fundację Pamięci Narodów.
– Dzieci przygotowały kartki świąteczne dla weteranów II wojny światowej, którym zawdzięczamy wolną i niepodległą Polskę – informuje Milena Nowak z PM2.
W akcji wzięły udział grupy: „Słoneczka”, „Gwiazdeczki” i „Promyczki”. W ten symboliczny sposób złożyły podziękowanie za wielką odwagę, jaką odznaczyli się bohaterowie w czasie wojny.
– Oddały hołd osobom, dzięki którym na co dzień mogą bawić się, malować, tańczyć, śpiewać i poszerzać swoją wiedzę bez przeszkód – dodaje pani Milena.
Kartki zostaną wysłane do Fundacji Pamięci Narodów, która przekaże je weteranom Podziemia Niepodległościowego mieszkającym w Polsce i za granicą.
