fbpx

Świat na niebiesko

Świat na niebiesko
Wiadomości z gminy

Do Przedszkola Miejskiego nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w Polkowicach uczęszcza 13 dzieci z orzeczonym autyzmem. – Od kilku lat obserwujemy w tym zakresie dużą tendencję wzrostową– mówi Magdalena Jedlecka, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 6. – Od przyszłego roku szkolnego planujemy utworzenie oddziału specjalnego dla dzieci z autyzmem – dodaje.

2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, choroby, która wyrywa młode istoty z rzeczywistego świata, zabierając im m.in. ochotę na kontakt z rówieśnikami oraz innymi osobami.

 

 

Przedszkole Miejskie nr 6 w Polkowicach jest jedyną placówką w mieście, gdzie uczęszczają dzieci z różnymi niepełnosprawnościami, również te dotknięte autyzmem. Dzięki temu, mają one szansę na poznanie świata takim, jaki jest.

 

 

– Placówka trzeci rok z rzędu obchodzi ten dzień w szczególny sposób. Wspólne puszczanie baniek mydlanych, malowanie w plenerze, czy też projekcje filmów dla dzieci o tematyce określonej niepełnosprawności to tylko niektóre atrakcje, jakie związane są z obchodami tego dnia – wylicza dyrektor Jedlecka.

 

 

Przedszkole przy okazji organizacji tych uroczystości współpracuje z innymi placówkami integracyjnymi, gdzie ich podopieczni wraz  z nauczycielami przygotowują przeróżne występy artystyczne oraz wspólne zabawy.

 

 

Dzień autyzmu ma też swój kolor – niebieski, i w takim też kolorze ubrani byli dziś zarówno wychowawcy, jak i przedszkolaki.

red. Roman Tomczak
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube