Sukces Roweru Miejskiego

Sukces Roweru Miejskiego
Wiadomości z gminy
fot. Ryszard Flisiewicz

Zakończył się pierwszy sezon Polkowickiego Roweru Miejskiego. Patrząc na ilość zarejestrowanych użytkowników, przejechanych kilometrów czy ilość wypożyczeń można śmiało stwierdzić, że „Szprychy” okazały się strzałem w dziesiątkę.

Pierwszy sezon Polkowickiego Roweru Miejskiego rozpoczął się 8 czerwca. Do dyspozycji mieszkańcy mieli 50 rowerów rozmieszczonych na 9 stacjach w mieście.

W aplikacji umożliwiającej uruchomienie roweru zarejestrowało się 1768 użytkowników. Podczas całego sezonu funkcjonowania jednośladów zostały one wypożyczone 22267 razy. Użytkownicy przejechali łącznie dystans prawie 47000 km. Czas użytkowania rowerów to 6742 godzin. Te liczby są doskonałym dowodem na to, że miejskie jednoślady spełniły potrzeby i oczekiwania mieszkańców.

– Obecnie trwają rozmowy z potencjalnymi partnerami projektu na przyszły rok, mamy nadzieję, że uda się pozyskać kolejne podmioty do współpracy, a co za tym idzie zwiększyć ilość stacji rowerowych oraz samą ilość rowerów w mieście – tłumaczy Jan Wojtowicz, pełnomocnik burmistrza Polkowic ds. górnictwa i komunikacji.

Kolejne kilometry na jednośladach mieszkańcy będą mogli pokonywać już od wiosny 2020 roku.

red. Paula Piastowska