To już czwarty dzień bezterminowego strajku nauczycieli we wszystkich szkołach podstawowych i jednym przedszkolu na terenie Gminy Polkowice. Dziś przypada również drugi dzień egzaminu gimnazjalnego, który do tej pory przebiega bez żadnych komplikacji.
Czwartek jest drugim dniem tegorocznych egzaminów gimnazjalnych. Po testach z wiedzy humanistycznej przyszedł czas na część matematyczno-przyrodniczą. O godz. 9 gimnazjaliści napisali test z przedmiotów przyrodniczych, który obejmuje zakres materiału z biologii, geografii, fizyki i chemii. Następnie o godz. 11 uczniowie rozpoczęli część matematyczną.
Do tej pory egzamin gimnazjalny w naszej Gminie odbywa się bez żadnych zakłóceń i wszystko wskazuje na to, że tak już pozostanie. Komisje egzaminacyjne zarówno w SP 3 jak i w SP 4 są po raz kolejny w pełnym składzie. Na jutro zgodnie z harmonogramem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej zaplanowana jest ostatnia część egzaminu gimnazjalnego, tym razem uczniowie będą odpowiadać na pytania z języka obcego nowożytnego.
Nauczyciele wciąż nie zawiesili strajku, który trwa we wszystkich szkołach podstawowych oraz Przedszkolu Miejskim nr 6 w Gminie Polkowice. Dziś rodzice zdecydowali się przyprowadzić 108 dzieci do tych placówek oświatowych. Ponadto 26 uczniów pojawiło się w wyznaczonych jednostkach organizacyjnych gminy, które podczas strajku pełnią funkcję placówek zastępczych.
Wydział Oświaty i Kultury tutejszego Urzędu Gminy oraz dyrektorzy placówek oświatowych codziennie na bieżąco monitoruje sytuację w szkołach. Dzięki dobremu przygotowaniu Gminy sytuacja w każdej z placówek oświatowych jest wciąż stabilna, wszystkie dzieci które przyszły dziś do szkół mają zapewnioną opiekę nauczycieli.
Do SP 1 przyszło dziś 27 dzieci i 15 niestrajkujących nauczycieli. W SP 2 natomiast pojawiło się dziś 2 uczniów i zajęło się nimi 4 nauczycieli, którzy nie podjęli strajku. 15 dzieci jest w SP 3, a opiekę nad nimi sprawuje 5 nauczycieli. Żaden z uczniów nie przyszedł dziś do SP 4 , a 2 nauczycieli w tej szkole nie podjęło strajku. Do SP w Jędrzychowie przyszło dziś 27 uczniów, a 10 nauczycieli podjęło pracę. W Przedszkolu Miejskim nr 6 jest dziś 37 dzieci i 9 niestrajkujących nauczycieli, którzy sprawują nad nimi opiekę.
Przypominamy, że rodzicom, którzy nie są w stanie zapewnić podczas strajku opieki nad swoimi dziećmi, Gmina Polkowice proponuje pozostawienie swoich pociech w innych jednostkach gminnych. Są to:
– Polkowickie Centrum Animacji (PCA), tel. (76) 746 88 10,
– Wiejski Ośrodek Kultury (WOK), tel. (76) 845 96 56,
– Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna (MGBP), tel. (76) 723 96 66.
Dzieciom tam pozostawionym zapewniona jest opieka świetlicowa w godzinach od 8-15. Rodzice, którzy decydują się na pozostawienie dzieci w ww. placówkach, muszą je przywieźć tam osobiście. Dodatkowo wskazany jest uprzednio bezpośredni kontakt telefoniczny z poszczególnymi placówkami.