Starostwo będzie otwarte. Są zmiany

Starostwo będzie otwarte. Są zmiany
Wiadomości z gminy
fot. Powiat Polkowicki

Od poniedziałku, 25 maja, Starostwo Powiatowe w Polkowicach będzie otwarte dla interesantów, ale na innych niż wcześniej zasadach i przy zachowaniu reżimu sanitarnego.  

– W związku z trwającym stanem epidemii zmianie ulega funkcjonowanie urzędu, szczególnie w miejscach bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami – wyjaśnia Magdalena Mikołajewska, Naczelnik Wydziału Promocji Powiatu.

Dotyczy to m.in. załatwiania spraw u powiatowego rzecznika konsumentów oraz w wydziale komunikacji – tam na wizytę trzeba będzie umówić się telefonicznie.

Podajemy numery telefonów do wydziału komunikacji: rejestracja lub przerejestrowanie pojazdów: 76 746-15-39; zmiany w dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu, odbiór dokumentów, pozostałe sprawy: 76 746-15-42; sprawy związane z uprawnieniami kierowców, prawem jazdy, profilem kierowcy: 76 746-15-41; faks – 76 746-15-43; naczelnik wydziału: 76 746-15-36.

Dokumenty do wydziału komunikacji można składać również w Biurze Obsługi Interesanta na poziomie I – dodaje Magdalena Mikołajewska. – Zachęcamy ponadto do kontaktu z urzędem poprzez platformę e-PUAP. Kasa w urzędzie będzie czynna, jednak zalecamy, aby wpłat dokonywać przy pomocy kart płatniczych lub do wniosków dołączać dowody wpłat.

Ponadto, wydziały: ochrony środowiska i rolnictwa oraz administracji budowlanej zostały przeniesione na poziom II.

Trzeba pamiętać o zakrywaniu ust i nosa, dezynfekcji rąk przy wejściu do urzędu oraz zachowaniu dwumetrowej odległości.

red. ULK