fbpx

Spotkajmy się na „Barykadzie”

Spotkajmy się na „Barykadzie”
Wiadomości z gminy

W tym roku przypada 75. rocznica Powstania Warszawskiego. Z tej okazji Towarzystwo Historyczne „Victoria” wraz z Polkowickim Centrum Animacji w ramach Projektu „Barykada”, przygotowały szereg ciekawych wydarzeń.

Pierwszego sierpnia spotkajmy się w sercu naszego miasta, aby wspólnie uczcić tę rocznicę. Obchody rozpoczną się o godz.17, gdzie minutą ciszy oddamy hołd tym, którzy polegli w czasie walk o wolną ojczyznę.

 

W ramach wydarzenia odbędzie się m.in. żywa lekcja historii oraz konkurs wiedzy o Powstaniu. Atrakcje przewidziano zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Ciekawym punktem będzie wielkoformatowa gra planszowa „Powstaniec”, w której każdy będzie mógł wcielić się w mieszkańca ogarniętej wojną Warszawy.

 

Obchody rocznicy zwieńczone zostaną koncertem lokalnych artystów – Anety Szkudlarek oraz Marcina Gołdy, którzy wykonają utwory z okresu walk powstańczych. Zaprezentują także kompozycje znane szerszej publiczności, stanowiące soundtrack takich filmów jak „Miasto 44” czy popularnego serialu „Czas honoru”.

red. Roman Tomczak
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube