fbpx

Sołtys wybrany

Burmistrz Polkowic Wiesław Wabik, stoi obok mężczyzny w czarnej bluzie i mówi patrząc przed siebie. Na drugim planie widać dwie kobiety. Kobieta po prawej siedzi, a kobieta po lewej stoi i się uśmiecha.
Wiadomości z gminy
fot. M. Szylko

Mariusz Dutka został nowym sołtysem Żelaznego Mostu. Tak zadecydowali mieszkańcy podczas zebrania wiejskiego. Przedterminowe wybory zostały zarządzone po śmierci dotychczasowego sołtysa Konrada Kowalczyka, który swoją funkcję pełnił przez ponad rok.

Zebrani mieszkańcy rozpoczęli spotkanie od uczczenia pamięci zmarłego sołtysa minutą ciszy. Jego nagłe odejście było dużym wstrząsem dla lokalnej społeczności, która przez ostatnie miesiące korzystała z jego zaangażowania w sprawy sołectwa.

Jedynym zgłoszonym kandydatem na sołtysa był Mariusz Dutka, który dotychczas był członkiem rady sołeckiej.

Mariusz Dutka to 46-letni mąż i ojciec trójki dzieci. Na co dzień pracuje w Zakładzie Hydrotechnicznym KGHM. W wolnym czasie poświęca się pracom przy swoim domu i ogrodzie. Od 10 lat jest mieszkańcem Żelaznego Mostu. Działania na rzecz mieszkańców nie są mu obce, angażuje się w organizację wydarzeń sołeckich i wspiera inicjatywy społeczne.

– Współpracowałem z naszym byłym sołtysem Konradem Kowalczykiem i chcę kontynuować jego pracę i zaangażowanie na rzecz poprawy komfortu życia w naszej miejscowości – mówi Mariusz Dutka. – Dziękuję przybyłym mieszkańcom za każdy oddany głos i za to, że tak licznie przyszli na zebranie – podkreśla.

Zebranie prowadził Piotr Cybulski, przewodniczący Rady Miejskiej w Polkowicach, który podkreślił, że frekwencja była satysfakcjonująca i świadczy o dużej aktywności mieszkańców Żelaznego Mostu. Obecny był również burmistrz Polkowic.

– Gratuluję nowo wybranemu sołtysowi i życzę wytrwałości oraz owocnej współpracy z mieszkańcami i władzami gminy – mówi Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

 

Obecni mieszkańcy nie kryli zadowolenia z przebiegu wyborów i ich wyniku.

– Jestem jak najbardziej zadowolony z wyboru nowego sołtysa – mówi Damian Rak, mieszkaniec Żelaznego Mostu. – Życzę nowemu sołtysowi sukcesów, powodzenia i jak najdłuższej pracy na rzecz naszego sołectwa – dodaje.

W najbliższym czasie mają się również odbyć wybory uzupełniające do rady sołeckiej. Konieczność ich przeprowadzenia wynika z rezygnacji nowo wybranego sołtysa, który był członkiem tego gremium.

red. MS
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube