fbpx

„Słoneczko” recytuje

Na sali klasy przedszkolnej stoi grupa dzieci trzymając dyplomy do zdjęcia. Za nimi stoją trzy kobiety.
Wiadomości z gminy
fot. P. Paździor

Wyjątkowy konkurs recytatorski odbył się w Przedszkolu Miejskim nr 2 „Słoneczko”. Motywem przewodnim była „Matematyka w wierszach ukryta”. Wydarzenie połączyło literaturę dziecięcą, twórczość polskich poetów i świat liczb.

Aż 23 przedszkolaków zaprezentowało swoje umiejętności recytatorskie łącząc poetyckie słowo ze światem liczb. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: dla dzieci młodszych w wieku 3- 4 lata oraz starszych 5-6 lat.

– Głównymi celami konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej i twórczości polskich poetów, rozbudzenie zainteresowań matematycznych, ale także ukazanie życiowej przydatności rozumienia pojęć związanych z tą dziedziną nauki – wymienia Anna Pasek z PM 2, koordynatorka konkursu. – Wspieramy dzieci w rozwijaniu uzdolnień oraz pomagamy w pokonywaniu nieśmiałości podczas wystąpień publicznych – dodaje.

Występy uczestników oceniało specjalnie powołane jury. W skład komisji weszli m.in. dyrektor PM2 Bożena Pajdowska-Herman, nauczyciele oraz przedstawiciel rodziców. Pod uwagę brano kulturę mowy, interpretację utworu, pamięciowe opanowanie tekstu dostosowane do możliwości dzieci, a także ogólny wyraz artystyczny – ruch, rekwizyty i strój. Laureaci będą reprezentować placówkę w XXIX Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Srebrna Muza”.

red. MS
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube