fbpx

Seniorze, zadbaj o stopy

Seniorze, zadbaj o stopy
Wiadomości z gminy
fot. T.Praski/K.Pikor/Freepik

W gminie Polkowice rusza bezpłatny program zdrowotny dla seniorów „Zdrowe stopy”. Projekt zakłada dostęp do bezpłatnej diagnostyki i podstawowych zabiegów pielęgnacyjno-leczniczych stóp, świadczonych przez specjalistę podologa. Dla osób mających problem z poruszaniem się lub dojazdem istnieje możliwość zamówienia wizyty domowej.

W ramach programu, seniorzy mogą wziąć udział w konsultacjach z podologiem, czyli specjalistą zajmującym się diagnozowaniem i leczeniem wszelkich chorób, zmian i dolegliwości w obrębie stóp. Zgodnie ze wskazaniem po wstępnym badaniu pacjenta wykonany zostanie niezbędny zabieg podologiczny, tj. usuwanie odcisków, modzeli, opracowanie paznokci przerośniętych, zgrubiałych i grzybiczych, czy też pękające pięty.

Cztery osoby stojące przed mikrofonami w PCUZ

– Opieka podologiczna skierowana jest do polkowiczan, którzy mają nierzadko problemy z tym, aby zadbać samemu o stopy lub paznokcie u stóp. Ten program skierowany jest do osób, które właśnie takiej pomocy potrzebują – mówi Łukasz Puźniecki, Burmistrz Polkowic. – Dbamy o polkowickich seniorów, to jest jedna z najważniejszych grup społecznych w naszym mieście – podkreśla.

 

Aby skorzystać z bezpłatnych usług podologicznych trzeba mieć m.in. ukończony 75. rok życia.

– Bardzo często seniorzy z racji wieku oraz wielu chorób, nie są w stanie wykonać samodzielnie zabiegów. Drobne powikłania mogą się przeradzać w poważne dolegliwości, więc dobrze jest temu zaradzać. Podolog będzie dostępna przez trzy dni w przychodni, natomiast dla osób mających problem z poruszaniem się, istnieje możliwość wizyty domowej u pacjenta- mówi Paweł Gambal, szef polkowickiej przychodni.

Podolog, KobietaZabiegi wykonywane będą w profesjonalnym gabinecie.

– Nie kombinujmy sami, nie obcinajmy, nie wycinajmy. U osób starszych jest bardzo duży problem z paznokciami lub pękającą skórą w obrębie stopy – mówi Anna Zimkowska, podolog. – Dla osób, które nie będą mogły dojechać do przychodni, z powodów ograniczających je ruchowo jest opcja mobilna, wtedy ja mogę dojechać i pomóc – dodaje.

 

Zadanie realizowane jest od lipca do końca roku. Zapisy dla seniorów odbywają się od poniedziałku do piątku pod numerem 665 954 574.

Dyżur podologa odbywa się w środy i czwartki, w godzinach od 8.00 do 14.00 w gabinecie G1. Zabiegi podologiczne w domu pacjenta we wtorki w godzinach 8.00- 14.00.

Projekt został dofinansowany ze środków gminy Polkowice.

Plakat, grafika dot. programu PCUZ podolog.

 

red. PCUZ
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube