fbpx

Senioralne Polkowice – dwa dni integracji i zabawy

seniorka i senior w tańcu na tle zielonego drzewa w plenerze.
Wiadomości z gminy
fot. Freepik

Końcówka września w Polkowicach będzie należeć do seniorów. Zaplanowano, między innymi, turnieje sportowe, warsztaty, konkursy i wspólną zabawę z zespołem. Imprezy towarzyszące to Historyczna Gra Terenowa oraz trening pamięci.

W naszym mieście jest wiele działań skierowanych do seniorów, na przykład, programy zdrowotne czy różne warsztaty.

– Cały czas staramy się, żeby seniorzy mieli kontakt z innymi, mogli zadbać o siebie, dlatego wychodzimy z ofertą szerszej integracji, organizując 29 i 30 września Senioralne Polkowice – mówi Ewa Kowalik, zastępca burmistrza ds. społecznych. – To wydarzenie ma skupić seniorów. Wspólnie mają działać i poznawać się, także w ramach różnych organizacji pozarządowych działających na rzecz seniorów. Serdecznie wszystkich zapraszam.

Imprezą towarzyszącą temu wydarzeniu jest Historyczna Gra Terenowa przygotowana przez Towarzystwo Historyczne „Victoria” wspólnie z Centrum Kultury i Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Polkowicach, która trwa do 23 września (finał będzie w drugim dniu Senioralnych Polkowic). Kolejna dodatkowa atrakcja to trening pamięci, 26 i 28 września w Klubie Senior+ przy kawiarence CieKawa w rynku, w godz. od 10 do 12 (polega głównie na skojarzeniach i słowach kluczach, które mają odblokowywać odpowiednie informacje w pamięci seniora).

Pierwsza, sportowa, odsłona Senioralnych Polkowic 29 września rozpocznie się o godz. 10 przed ratuszem, gdzie burmistrz przekaże seniorom klucze do miasta. Potem nastąpi oficjalna prezentacja drużyn biorących udział w zawodach sportowych. Z rynku korowód seniorów przejdzie do namiotu w Polkowickim Centrum Piknikowym, a uczestników przemarszu mają wyróżniać kapelusze, przyozdobione według własnego pomysłu (osoby z trudnościami w poruszaniu się zostaną tam przewiezione autokarem). O godz. 11.30 rozpoczną się konkurencje sportowe przygotowane przez pracowników OPS. Zaplanowano też pokaz ćwiczeń dla seniorów oraz warsztaty „Ruszaj się zdrowo” prowadzone przez Progress-Studio Treningowe. Nad bezpieczeństwem uczestników będzie czuwać ekipa medyczna.

30 września to dzień kulturalno-artystyczny Senioralnych Polkowic, także w namiocie Centrum Piknikowego. Blok imprez rozpocznie się o godz. 14. Będą warsztaty, konkurs kapeluszy, występy na scenie przygotowane przez seniorów oraz prezentacje i konsultacje przy stanowiskach organizacji senioralnych i instytucji działających na rzecz tej grupy mieszkańców. O godz. 17 rozpocznie się dyskoteka dla seniora z zespołem Joy.

 

 

 

red. ULK
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube