fbpx

Polkowicki Rower Miejski jedzie z Sandenem

Polkowicki Rower Miejski jedzie z Sandenem
Wiadomości z gminy
fot. P. Paździor

Firma Sanden Manufacturing Poland, która od blisko 20 lat działa na terenie polkowickiej podstrefy LSSE, kolejny rok z rzędu wesprze finansowo projekt „Szprychy – Polkowicki Rower Miejski”. Szef firmy wraz z burmistrzem Polkowic otworzyli dziś oficjalnie tegoroczny sezon rowerowy.

Do dyspozycji mieszkańców jest 50 miejskich jednośladów, w tym 10 rowerów z fotelikami dla dzieci. Są one rozmieszczone na 22 stacjach.

– Nasze biało-zielone rowery już po mieście jeżdżą. Projekt dostosowujemy do faktycznych potrzeb mieszkańców. Wiemy, którymi trasami jeżdżą użytkownicy i gdzie te rowery są najbardziej popularne – mówi burmistrz Wiesław Wabik. – Kolejny rok uruchomiliśmy „Szprychy” wspólnie z naszym partnerem – firmą Sanden.

Pracownicy tej firmy chętnie sięgają po polkowickie rowery miejskie i podróżują nimi do miejsca pracy.

– Bardzo dziękuję za zaproszenie do uczestnictwa w projekcie. Jak co roku mamy przyjemność otworzyć wspólnie sezon. Oprócz tych destynacji, które są zazwyczaj bardzo mocno użytkowane, udało nam się również dodać strefę. Korzysta z niej wielu naszych pracowników. Szczególnie latem. Wpływa to na zmniejszenie ruchu samochodów. W ten sposób promujemy zdrowe metody poruszania się. Mam nadzieję, że z roku na rok będziemy kontynuować tę inicjatywę – mówi Marek Korzeniowski, prezes zarządu Sanden Manufacturing Poland w Polkowicach.

Szósta edycja Polkowickiego Roweru Miejskiego potrwa do 15 października. Koszt tegorocznej edycji to ponad 310 tys. zł. Japońskie przedsiębiorstwo wspiera polkowickie „Szprychy” od samego początku. W tym roku jest to kwota 20 tys. zł.

 

red. DRM
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube