Kupią więcej laptopów dla dzieci

Kupią więcej laptopów dla dzieci
Wiadomości z gminy
fot. Freepik

Gmina Polkowice otrzymała 75 tysięcy złotych na zakup laptopów w ramach programu „Zdalna Szkoła+”. Sprzęt trafi do uczniów i nauczycieli w ramach kształcenia zdalnego.

– To kolejne środki zewnętrzne, tym razem na działania edukacyjne – podkreśla Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic. – Przed nami wyzwanie uczynienia z polkowickiej oświaty modelu korzystającego z najbardziej nowoczesnych narzędzi do nauki. Dzięki temu uda się osiągnąć wyższe kompetencje uczniów i ułatwi się pracę nauczycieli.

Wniosek do Centrum Projektów Polska Cyfrowa na zakup sprzętu komputerowego do nauki w systemie kształcenia zdalnego w ramach programu „Zdalna Szkoła+” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 gmina złożyła 18 maja. Dwa dni później został on pozytywnie zweryfikowany. Niebawem podpisana zostanie umowa, a otrzymane pieniądze pozwolą na zakup 30 laptopów.

Przypomnijmy, że wcześniej gmina otrzymała 100 tysięcy złotych w ramach programu „Zdalna Szkoła”. Zakupiono wtedy 40 komputerów przenośnych. Trafiły one do czterech podstawówek w mieście oraz do Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Jędrzychowie.

 

red. ULK