Liderzy projektów mogą składać wnioski w ramach Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego 2021. W rękach mieszkańców są 2 miliony złotych. Zainteresowani o swoich pomysłach rozmawiali z przedstawicielami władz gminy.
– Przyjmowanie wniosków potrwa do 3 kwietnia. Po tym terminie komisja, powołana przez burmistrza Polkowic, przystąpi do oceny poszczególnych projektów. Jest to dwuetapowa ocena formalna i merytoryczna. Następnie wszystkie pozytywnie ocenione projekty zostaną poddane pod głosowanie mieszkańców – tłumaczy Elżbieta Gałek-Kapusta, kierownik Referatu Rozwoju Gminy UG Polkowice. – Głosowanie będzie trwało od 1 do 15 czerwca. Zwycięskie projekty, czyli te które otrzymają najwięcej głosów mieszkańców, zostaną ogłoszone 30 czerwca – dodaje.
Podczas spotkania mieszkańcy konsultowali swoje pomysły z urzędnikami. Dowiedzieli się również jak napisać projekt, aby był on zgodny z zasadami.
– Biorę udział w PBO, ponieważ chcę się zaangażować i ulepszyć miasto. Projekt, który zamierzam złożyć dotyczy tej grupy mieszkańców, która aktywnie uprawia sport. Jego zamysł to stworzenie nowych ciągów komunikacyjnych, o podłożu trawiastym dla biegaczy i osób chodzących na kijach – opowiada Stanisław Michajluk, uczestnik spotkania.
Osoby, które chciałyby porozmawiać o swoich pomysłach z urzędnikami, wciąż mogą zgłosić się do punktu konsultacyjnego w Urzędzie Gminy. Punkt znajduje się w kamienicy przy ul. Górnej 2, w pok. 206 i jest czynny w godzinach pracy urzędu. Dodatkowo można zapoznać się z prezentacją informacyjną dotyczącą PBO kilkając w ten odnośnik.