fbpx

Rozstrzygnięto konkurs „zDolne NGO”. Laureatem Polkowicka fundacja „Eudajmonia”

laureaci podczas gali
Wiadomości z gminy
fot. Marcin Folmer

W Dolnośląskim Centrum Filmowym wręczono wyróżnienia i nagrody dla najlepszych dolnośląskich organizacji pozarządowych w ramach VIII edycji konkursu “zDolne NGO”. Najlepszą organizacją pozarządową działającą na rzecz aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami została fundacja „Eudajmonia” z Polkowic.

„zDolne NGO” to konkurs, który ma na celu wyróżnienie dobrych praktyk realizowanych przez organizacje pozarządowe z województwa dolnośląskiego. Jury, wybierając najlepsze organizacje, kierowało się dostępnością, skutecznością i zakresem działania organizacji. Oceniana była także ich oferta i innowacyjność. Wszystkie te kryteria spełniło aż dwanaście podmiotów, które zostały wyróżnione podczas Gali. Wśród nich wybrano najlepszą – a została nią polkowicka „Eudajomonia” pomagająca m.in. w znalezieniu pracy.

– Projekty aktywizujące społecznie osoby z niepełnosprawnościami realizujemy od 2007 r., a prozawodowe od 2012 r. Przez ten czas z naszego wsparcia skorzystało prawie 5 tys. osób z ośmiu województw. Są wśród nich osoby, które przyszły do nas tylko raz i już nie wróciły. To dobry znak, bo przynajmniej część z tych osób znalazła pracę i dobrze sobie radzi. Ale są też takie, które po znalezieniu pracy ją utraciły i wracają po dalsze wsparcie. Nadal trudno jest przekonać pracodawców do zatrudnienia osoby ze schizofrenią czy epilepsją, ale statystyki zatrudniania osób z niepełnosprawnościami są coraz lepsze – mówiła podczas gali Małgorzata Franczak z Fundacji „Eudajmonia”. Dedykujemy tę nagrodę pracownikom i współpracownikom naszej fundacji, ale przede wszystkim klientom, bez których ten sukces nie byłby możliwy. To ich praca sprawia, że możemy te zadania realizować – dodaje.

Była to już VIII edycja konkursu „zDolne NGO”, organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

red. Małgorzata Wasilewska
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube