fbpx

Rozpoczęli zasłużone wakacje

słuchacze PUTW zakończenie roku
Wiadomości z gminy
fot. R. Flisiewicz

Słuchacze Polkowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zakończyli rok akademicki. Po miesiącach intensywnej nauki, przyszedł czas na zasłużone wakacje.

Ponad 180 słuchaczy Polkowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pożegnało rok akademicki 2021/2022. Podczas uroczystości dr Tadeusz Kierzyk, rektor UJW podsumował działania Uniwersytetu oraz podziękował instytucjom, które wspierają i współpracują z PUTW: – Jako uczelnia jesteśmy zobowiązani do tworzenia miejsc, w których seniorzy mogą odkrywać i rozwijać swoje pasje. Uniwersytet Trzeciego Wieku jest często przyczynkiem do tego, by rozpocząć na nowo przygodę z samorozwojem – mówił rektor.

W ciągu roku nauki przygód nie brakowało. Polkowiccy seniorzy mieli okazję skorzystać z bogatej oferty edukacyjnej.

– Brali udział w wykładach przyrodniczych związanych z prawem, językiem polskim. Mogli również szkolić języki obce i brać udział w wyjazdach integracyjnych. Tutaj uczymy się również od siebie. Seniorzy to wdzięczna grupa wiekowa, od których możemy czerpać wiedzę i doświadczenie, których próżno czasami szukać w książkach. Są również przykładem tego, że można uczyć się przez całe życie, bez względu na talenty i umiejętności – zaznacza Aleksandra Kurek, koordynatorka PUTW.

Potwierdza to, między innymi, wieloletni student- senior Zdzisław Szydzik: – Studiuję tutaj osiem lat. To bardzo dobry czas, w którym odkryłem nowe umiejętności. Gram w teatrze, jest to dla mnie bardzo rozwijające. Trema jest, ale mobilizująca. Człowiek robi się pewniejszy siebie, kiedy pokonuje swoje słabości. Dla mnie jest to niezwykle rozwijające. Zawsze z niecierpliwością czekam na kolejne zajęcia – podkreśla.

Wtóruje mu Emilia Pawlak, dla której zajęcia PUTW to przede wszystkim możliwość poznawania nowych ludzi i nawiązywania przyjaźni: – Od 13 lat uczestniczę w zajęciach. Każdy rok jest wyjątkowy i niesie ze sobą mnóstwo emocji. Jeśli jest coś, co będę wspominać z radością w trakcie wakacji, są to na pewno ludzie. Cieszę się, że po pandemii wróciliśmy do naszej uczelni – mówi.

Studenci powrócą na zajęcia w październiku. Uniwersytet Trzeciego Wieku finansowany jest z budżetu Gminy Polkowice.

red. Nadesłane przez UJW

Galeria Zdjęć

Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube