fbpx

Rodzina ma wielką moc

Rodzina ma wielką moc
Wiadomości z gminy
fot. P. Paździor

Radość, wspólna zabawa i mnóstwo atrakcji czekały na uczestników pikniku rodzinnego zorganizowanego przez Przedszkole Miejskie nr 4 w Polkowicach. Wydarzenie było okazją do integracji całych rodzin oraz pokazania, że najcenniejsze chwile to te przeżywane razem.

Jednym z najbardziej wzruszających momentów spotkania był wspólny występ przedszkolaków. Dzieci głośno i z ogromnym zaangażowaniem wyśpiewały słowa: „bo rodzina to jest siła, nic rodziny nie zatrzyma, ciepła jest jak gruby koc, razem mamy wielką moc”, podkreślając znaczenie bliskich relacji.

– Stawiamy na rodzinę i na relacje rodzinne, podkreślamy jak ważna jest ona w budowaniu tych pozytywnych więzi u dzieci. Życzę przy okazji jak najwięcej miłości i przytulania – mówi Elżbieta Mysuna-Greń, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 4 im. Misia Uszatka w Polkowicach. – Dziękuję serdecznie za ogromne wsparcie i zaangażowanie pracownikom i rodzicom, ale także instytucjom, które rokrocznie angażują się w organizację naszego rodzinnego pikniku – podkreśla.

Na uczestników pikniku czekało wiele atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa „Rodzina oczami dziecka”, prezentująca rysunki przygotowane przez przedszkolaków. Dzieci chętnie korzystały także z możliwości wykonania cekinowych tatuaży i malowania twarzy. Nie zabrakło balonowego zoo, które przyciągało najmłodszych kolorowymi zwierzątkami z balonów.

– Rodzina to jest siła, dzisiaj jest fajny dzień – mówi Laura z grupy „Wróbelki”. – Czekam na zjeżdżalnie i popcorn – dodaje.

Przez cały czas trwania wydarzenia można było spróbować świeżego popcornu i waty cukrowej, a także sprawdzić swoje szczęście przy kole fortuny. Kreatywne dzieci odwiedzały kącik plastyczny, gdzie rozwijały swoje talenty artystyczne. Wspólną zabawę urozmaicały animacje taneczne, zachęcające do ruchu zarówno najmłodszych, jak i ich rodziców.

– Takie spotkania są bardzo potrzebne, bo wtedy możemy być wszyscy razem i możemy też poznawać się z innymi rodzicami – mówi Magda, mama Antka z grupy czterolatków. – Najpierw podziwiamy występy, później pewnie będziemy malować buzię i spróbujemy pysznych ciast, które przygotowali rodzice – podkreśla.

Dzień rodziny w PM 4 był doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu, budowania relacji oraz celebrowania wartości rodzinnych.

red. MS
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube