fbpx

Rezonans magnetyczny w polkowickiej przychodni

Białe ściany i szara podłoga, mężczyzna ubrany na czarno pokazuję ręką na jedne drzwi, za nim są jeszcze jedne z numerem 32B.
Wiadomości z gminy
fot. HW

Rozpoczynają się prace przygotowawcze związane z uruchomieniem w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych Pracowni Rezonansu Magnetycznego. Pierwsi pacjenci powinni zostać przyjęci na badania w przyszłym roku.

Na potrzeby pracowni ma zostać przebudowana i dostosowana do wymogów eksploatacyjnych część przychodni na parterze. Na razie rezonans znajduje się w specjalnym magazynie medycznym. – To specjalistyczny sprzęt, którego parametry monitoruje zespół specjalistów. Urządzenie, nawet nieużywane do badań, znajduje się w stanie pełnej gotowości do pracy – wyjaśnia Andrzej Tatuśko, prezes PCUZ.

Obecnie lekarze w PCUZ wystawiają rocznie około 4 tysięcy skierowań na rezonans. Nasi mieszkańcy jeżdżą najczęściej na badania do Lubina i Głogowa. W przyszłym roku będą mogli badać się na miejscu.

Przypomnijmy, że rezonans wart około 5,5 mln złotych przekazała Polkowicom państwowa Agencja Rezerw Strategicznych. Koszt przygotowania całej pracowni wraz projektem, przebudową i przystosowaniem pomieszczeń oraz zakupem urządzeń współpracujących z rezonansem szacowany jest na około 3 mln złotych.

Więcej na ten temat w najbliższej Gazecie Polkowickiej.

logo KGHM sygnet i napis KGHM
red. HW

Galeria Zdjęć

Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube