fbpx

Remont przejazdu kolejowego na ulicy Fabrycznej – AKTUALIZACJA. WSTRZYMANIE PRAC

Remont przejazdu kolejowego na ulicy Fabrycznej – AKTUALIZACJA. WSTRZYMANIE PRAC
Wiadomości z gminy
fot. M.Szylko / Freepik

Jak informuje zarządca linii kolejowej, PMT Linie Kolejowe, prace remontowe rozpoczną się w godzinach porannych 30 listopada (czwartek). Na czas robót przejazd kolejowy będzie całkowicie zamknięty i wprowadzona zostanie tymczasowa zmiana organizacji ruchu. Utrudnienia mają potrwać do 2 grudnia.

AKTUALIZACJA 30.11.2023

W związku z aktualnymi warunkami atmosferycznymi generalny wykonawca robót torowych podjął decyzję o wstrzymaniu prac wysokowydajnymi maszynami kolejowymi, a co za tym idzie przesunięciu terminu pierwszego zamknięcia przejazdu kolejowego na ul. Fabrycznej w Polkowicach na termin późniejszy. Termin zostanie podany w późniejszym czasie.

— –

Z utrudnieniami muszą się liczyć kierowcy, którzy będą chcieli przejechać przez tory kolejowe na ulicy Fabrycznej. Będzie remontowany przejazd i będzie obowiązywała tymczasowa zmiana organizacji ruchu. Na czas prowadzonych robót konieczny będzie objazd. Wyznaczony zostanie objazd ulicami Chocianowską oraz DW331, jak na załączonej mapce.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prac budowlanych i zwracanie uwagi na oznakowanie pionowe.

Naprawa przejazdu jest konieczna i podyktowana przeprowadzeniem pierwszego etapu robót liniowych w ramach realizowanego zadania, modernizacji linii kolejowych 971 oraz 971a pomiędzy Lubinem i Polkowicami.

 

 

red. MS
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube