fbpx

Razem przed Wielkanocą

Razem przed Wielkanocą
Wiadomości z gminy
fot. P. Paździor

Przedświąteczne spotkania seniorów w Polkowicach były okazją do wspólnego spędzenia czasu, rozmów i poczucia atmosfery zbliżającej się Wielkanocy. W wydarzeniu wzięli udział uczestnicy lokalnych klubów i organizacji senioralnych, a dzięki wsparciu gminy przygotowano również świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących.

Paczki i wspólne chwile

Przedświąteczne spotkanie Polkowiczan zrzeszonych w Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów po raz kolejny połączyło pomoc materialną z budowaniem wspólnoty. Dzięki wsparciu gminy przygotowano paczki wielkanocne dla najbardziej potrzebujących, a uczestnicy wydarzenia mogli wspólnie spędzić czas w serdecznej, świątecznej atmosferze.

Spotkania tego typu na stałe wpisały się w lokalną tradycję i są ważnym elementem wsparcia dla mieszkańców znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Jak podkreśla Andrzej Zięcina, dyrektor Wydziału Sportu i Inicjatyw Lokalnych w Urzędzie Gminy Polkowice, pomoc ta realizowana jest w ramach corocznego konkursu.

– Co roku ogłaszamy otwarty konkurs na realizację zadania publicznego związanego z pomocą dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. W tym roku na paczki z okazji świąt wielkanocnych gmina Polkowice przeznaczyła kwotę 55 tys. zł. Z tej puli, zgodnie z ofertą złożoną przez polkowicki oddział ZERiI, skorzysta 130 osób w zakresie paczek spożywczych i 25 osób w zakresie paczek chemicznych – mówi.

Organizatorzy zadbali o to, by zawartość paczek odpowiadała świątecznym potrzebom. Nie zabrakło w nich tradycyjnych produktów, które trafiają na wielkanocne stoły.

– Takie przedświąteczne spotkania to tradycja, organizujemy je, żeby pomóc mieszkańcom o niskiej dochodowości. Przygotowujemy paczki, w których jest sporo wszystkiego dobrego. Jest szyneczka, polędwiczka, kiełbaska, kakao, olej, babeczka wielkanocna i wiele innych artykułów, które są potrzebne na stół świąteczny – mówi Krystyna Projs, przewodnicząca polkowickiego oddziału ZERiI. – Wielkanoc to takie radosne święta, bo wiosenne i życzę, aby spędzone były w rodzinnej atmosferze – dodaje.

Podczas spotkania nie zabrakło również ciepłych słów i życzeń skierowanych do seniorów.

– Życzę wszystkiego najlepszego z okazji nadchodzących świąt, bądźcie zdrowi, szczęśliwi, realizujcie swoje plany i marzenia, bo wiem, że je macie. Niech atmosfera świąteczna towarzyszy Wam na co dzień – mówi Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic.

Spotkanie uświetniły także występy wokalne przygotowane przez artystów z Centrum Kultury w Polkowicach. Przedświąteczne wydarzenie było nie tylko okazją do przekazania wsparcia, ale także do rozmów, spotkań i wspólnego przeżywania wyjątkowego czasu Wielkanocy.

Przekazali sobie życzenia

Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu oraz dwóch Klubów Senior+, działających przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Polkowicach, zasiedli przy wspólnym stole, aby w przyjaznej atmosferze spędzić czas i poczuć nastrój zbliżającej się Wielkanocy. Wśród gości był burmistrz Polkowic.

Na stołach pachniały świąteczne potrawy. Popłynęły życzenia spokojnych, radosnych, a przede wszystkim zdrowych świąt. Była to też okazja do rozmów, bo tematów nigdy nie brakuje.

– Nasi seniorzy są pełni życzliwości, wdzięczności, takiej pozytywnej energii, która chyba nam wszystkim jest potrzebna – podkreśla burmistrz Wiesław Wabik.

Takie spotkania, szczególnie przed świętami, są dla starszych osób bardzo ważne, co powtarzają przy każdej okazji, nie tylko w tym wyjątkowym czasie.

– Jest dużo samotnych ludzi i to jest jedyna taka możliwość, żeby spotkać się z innymi seniorami, posiedzieć, wspólnie przygotować się do tych świąt – mówi Jolanta Matuszyk-Grabska z Domu Dziennego Pobytu.

Tradycyjnie, spotkanie uświetnił występ zespołu Srebrne Nutki.

 

red. ULK/MS
Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube