fbpx

Radość, tradycja i wspólna zabawa, czyli Wielkanocna Przygoda po polkowicku

Radość, tradycja i wspólna zabawa, czyli Wielkanocna Przygoda po polkowicku
Wiadomości z gminy
fot. E. Drzymała, J. Stępień

Świąteczna atmosfera, kolorowe pisanki i radosny gwar– tak wyglądała „Wielkanocna Przygoda”, która odbyła się w Centralnym Parku Zabaw i Wypoczynku w Polkowicach. Rodzinny piknik przyciągnął mieszkańców w każdym wieku, oferując mnóstwo atrakcji i okazję do wspólnego celebrowania wielkanocnych tradycji.

Wydarzenie rozpoczęło się od malowania pisanek XXL na scenie Amfiteatru.

– Wesoło, świątecznie, radośnie, bo ten dzień jest taki przedświąteczny. Dzisiaj malujemy potężne pisanki. Mieszkańcy Polkowic, jak widzimy, używają przepięknych, kolorowych barw, bo takie właśnie powinny być pisanki i kraszanki. Mam nadzieję, że dzisiejsze wydarzenie będzie radosne dla wszystkich – mówi Agata Baran, plastyczka z Centrum Kultury w Polkowicach.

Podczas, gdy mieszkańcy wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej, dyrektorem Centrum Kultury, lokalnymi artystkami z pracowni malarstwa sztalugowego oraz uczestniczkami projektu „Senior w Centrum” wspólnie malowali pisanki, na resztę uczestników czekały kolejne atrakcje. Park zamienił się w przestrzeń pełną animacji, warsztatów i świątecznych stoisk przygotowanych z myślą o całych rodzinach.

– Centrum Kultury zaplanowało na ten dzień bardzo wiele ciekawych propozycji skierowanych do całych rodzin. Opieramy się na tradycji wielkanocnej – na jajku i zajączkach. Jest mini gra terenowa, dmuchaniec, a wszystkie stoiska tworzą tę wyjątkową, świąteczną atmosferę – mówi Bogusław Godlewski, dyrektor Centrum Kultury w Polkowicach. Jak zaznaczył, w organizację wydarzenia włączyło się wiele instytucji. – Możemy liczyć na wsparcie policji, straży miejskiej i straży pożarnej oraz WTZ. Tych podmiotów jest naprawdę sporo, jak co roku – dodaje.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się także stoiska warsztatowe, gdzie każdy mógł spróbować swoich sił w rękodziele.

– Są jajeczka dla najmłodszych, można zrobić wielkanocnego króliczka, pomalować buźkę, wziąć udział w warsztatach plecenia wianków czy przygotować słodkie koszyczki. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie – mówi Patrycja Błaszczyk z Centrum Kultury w Polkowicach. Poszukiwanie jajeczek w polkowickim parku.

Jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów było wielkie poszukiwanie jajeczek. Na chwilę przed atrakcją, przy wyznaczonym do tego miejscu, zgromadziła się bardzo duża liczba dzieci. Uzbrojone w koszyczki i woreczki, odliczały od 10 do zera i ruszyły, by z ogromnym zaangażowaniem znaleźć ukryte słodkości, ale też różnego rodzaju jajka – jak choćby te na wodę, które można będzie wykorzystać na Śmigus Dyngus.

Nie zabrakło także strefy gastronomicznej. O smaczne przekąski i napoje zadbało Koło Gospodyń Wiejskich „Jagi na szpilkach” oraz Kawiarnia CieKawa.

Wydarzenie spotkało się z bardzo pozytywnym odbiorem mieszkańców.

– Bawię się wyśmienicie. Przyszłam przede wszystkim z wnukiem, żeby pokazać mu tradycje i zachęcić go do malowania jajek. Takie wydarzenie, tydzień przed Wielkanocą, wprowadza nas w świąteczny nastrój – mówi Katarzyna Wojcińska, Polkowiczanka.

– Dla dzieci to bardzo ciekawe, bo one pragną takich wydarzeń. Oby było ich więcej – podkreśla Danuta Blicharska. – Urozmaicone tematycznie, także naprawdę super – dodaje Katarzyna Biedrzycka. Obie panie przyszły na piknik razem z wnukami.

Nie mogło zabraknąć też świątecznych życzeń od władz gminy Polkowice.

– W swoim imieniu, w imieniu Rady Miejskiej, całego Ratusza i wszystkich urzędników życzę spokoju, refleksji, które wskażą nam drogę – drogę zrozumienia życia, śmierci, odnowienia i zmartwychwstania. Jeżeli z pogodą ducha będziemy to przeżywać, z pewnością dobrze spojrzymy w przyszłość, która jest przed nami. Wszystkiego najlepszego – powiedział Piotr Cybulski, przewodniczący Rady Miejskiej w Polkowicach.

„Wielkanocna Przygoda” była nie tylko okazją do wspólnej zabawy, ale także do budowania lokalnej wspólnoty i pielęgnowania tradycji. Centrum Kultury w Polkowicach zorganizowało wydarzenie, które łączy pokolenia i wprowadza mieszkańców w świąteczny nastrój. Impreza odbyła się pod patronatem burmistrza Wiesława Wabika.

 

red. Edyta Drzymała

Galeria Zdjęć

Tłumacz
Zajrzyj na Facebooka
Przejrzyj Instagram
Oglądaj na YouTube