W miniony piątek rozpoczął się remont przejazdu kolejowego w ul. Chocianowskiej. Za dwa tygodnie pojawią się tam nowe płyty przejazdowe i szyny. Wybudowana zostanie również nawierzchnia drogi dojazdowej do przejazdu, co w konsekwencji znacznie polepszy komfort i bezpieczeństwo kierowców.
Naprawa przejazdu jest konieczna i podyktowana usterkami powstałymi podczas długoletniego użytkowania. W ramach przebudowy zdemontowany został tor nr 2 i wykonana została podbudowa pod nowe płyty przejazdowe przy tym torze. W poniedziałek (9.12.) ułożone zostanie pięć nowych płyt przejazdowych, do których przymocowane będą szyny. W dalszej kolejności, rozpoczną się prace przy torze nr 1.
Z
godnie z harmonogramem, w przyszłym tygodniu rozpocznie się budowa nowej nawierzchni drogi do przejazdu kolejowego.
Na czas robót przejazd kolejowy jest całkowicie zamknięty i wprowadzona została tymczasowa zmiana organizacji ruchu (mapka). Utrudnienia mają potrwać do 20 grudnia.
O ewentualnych zmianach będziemy informować na bieżąco. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prac budowlanych i zwracanie uwagi na oznakowanie pionowe.