Były występy artystyczne maluchów i różne atrakcje, ale przede wszystkim było odsłonięcie tablicy z imieniem Przedszkola Miejskiego nr 3 w Polkowicach. „Zaczarowany Ogród”.
W tym zielonym zakątku zrobiło się kolorowo i gwarno. Uroczystość zwieńczyła długie przygotowania, a ich finał zgromadził wielu gości.
– Dzieci z rodzicami przynosiły swoje propozycje. Powtarzalność nazw była wybierana w kolejnym etapie aż zostały trzy propozycje i spośród nich wybrano tę jedną „Zaczarowany Ogród” – mówi Karolina Możdżanowska, dyrektor PM 3, a na pytanie, co w takim magicznym miejscu może być, odpowiada: – Na pewno wielki uśmiech dzieci, zabawy ruchowe, różnorodne inscenizacje, ekologia. Słowem, wszystko to, co związane jest z piękną zielenią i aktywnością dzieci.
– Przyroda jest mi bardzo bliska. Myślę, że warto o tym w jakiś fajny sposób mówić dzieciom, a one uwielbiają o tym rozmawiać i chyba potrafią to nawet zrozumieć – podkreśla burmistrz Polkowic Wiesław Wabik, który uroczyście odczytał uchwałę Rady Miejskiej nadającą imię placówce. – Dziś jest święto w przedszkolu numer trzy, życzę jak najwięcej uśmiechu, dobrej energii, empatii i tego, żebyśmy długo pamiętali to przedszkolne życie – dodaje.
Pomysłów na to, co można robić w takim magicznym ogrodzie z pewnością będzie wiele, bo talentów i wyobraźni nie brakuje ani nauczycielom, ani dzieciom.
– W przedszkolu najbardziej lubię tańczyć – mówi Maksymilian.
– Najbardziej lubię robić artystyczne rzeczy – dodaje Hanna, a Gabrysia z kolei woli kolorowe rysunki.
Uroczystość była szczególnym wydarzeniem dla Marioli Perz, dyrektor Wydziału Zdrowia, Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych w Urzędzie Gminy: – Tutaj w 1985 roku zaczynałam pierwszą pracę – wspomina. – Tu odbywałam też półroczną praktykę dyplomową, więc jestem bardzo emocjonalnie związana z tym miejscem. To były piękne czasy, mimo że wtedy było biednie, na nic nie było pieniędzy. Same malowałyśmy meble, pracowałyśmy w ogrodzie przedszkolnym, ale atmosfera była świetna. To są najwspanialsze wspomnienia dziewiętnastu lat mojej pracy. Życzę przedszkolu numer trzy przede wszystkim wzajemnego zrozumienia, poszanowania. Bardzo ważne są relacje z ludźmi. Przedszkole to nie są mury, to nie jest ogród. Przedszkole tworzą ludzie. Życzę więc świetnej współpracy.