Przedszkole Miejskie nr 2 „Słoneczko” wzięło udział w projekcie „Liderki i liderzy przedszkolnej edukacji cyfrowej”.
Do udziału w nim Stowarzyszenie „Robisz.to” zaprosiło nauczycieli wychowania przedszkolnego z województw dolnośląskiego i opolskiego chcących podnieść swoje kompetencje cyfrowe i nauczyć się wykorzystywać w codziennej pracy najnowsze technologie.
– Udział w projekcie przyniósł placówce wymierną korzyść w postaci zakupu cyfrowych materiałów dydaktycznych. W ramach pozyskanych środków zakupiono ploter tnąco-skanujący, drukarkę 3D oraz robota edukacyjnego, który skradł serca przedszkolaków – mówi Bożena Pajdowska-Herman, dyrektor PM2.
Ponadto nauczyciele zapoznali się z metodyką rozwijania kompetencji cyfrowych u dzieci oraz zagadnieniami związanymi z higieną cyfrową.
