W ostatnich tygodniach w Przedszkolu Miejskim nr 5 w Polkowicach odbył się cykl wyjątkowych spotkań poświęconych zwierzętom i naturze. Dzieci miały okazję poznać różne gatunki – od domowych pupili po bardziej egzotyczne zwierzęta. W innej grupie wspólnie z rodzicami wykonały „Las w szkle”.
W ramach akcji „Przyprowadź swojego pupila” przedszkolaki mogły przyprowadzić do przedszkola domowe zwierzątka. Rodzice chętnie włączyli się w inicjatywę, przyprowadzając psy, koty, chomika, a nawet zwierzęta egzotyczne. Spotkania wzbudziły ogromne zainteresowanie i wiele emocji – dzieci z radością poznawały zwyczaje zwierząt, uczyły się, jak o nie dbać, i dzieliły się własnymi doświadczeniami.
Kolejnym punktem projektu była wizyta u zwierząt w Tarnówku, gdzie przedszkolaki zobaczyły konia i różne gatunki ptaków. Była to doskonała okazja, by poznać także zwierzęta gospodarskie i dowiedzieć się, jak wygląda ich codzienne życie.
Zwieńczeniem całego przedsięwzięcia była zbiórka darów dla Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Głogowie, w którą włączyło się całe Przedszkole Miejskie nr 5. Dzięki zaangażowaniu dzieci, rodziców i pracowników udało się zebrać dużą ilość karmy dla psów i kotów.
– Zebrane dary osobiście przekazały dzieci z grupy „Biedronek” oraz oddziału przedszkolnego w Tarnówku, które wraz z rodzicami odwiedziły schronisko. Podczas wizyty przedszkolaki mogły zobaczyć, w jakich warunkach żyją zwierzęta oraz wybrać się na spacer z pieskami – mówi Magdalena Bednarek, dyrektor placówki. – Dzięki tym działaniom dzieci nie tylko poszerzyły swoją wiedzę o świecie zwierząt, ale przede wszystkim nauczyły się empatii, odpowiedzialności i wrażliwości wobec wszystkich istot żywych. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za zaangażowanie, wspólne działania i piękne przykłady dobroci.
Dzieci z grupy „Skrzaty” wzięły udział w rodzinnych warsztatach „Las w szkle”. Była to okazja do wspólnego, kreatywnego spędzenia czasu z rodzicami, ale i możliwość wykonania niepowtarzalnego ekosystemu w szkle. Wszystkie wykonane dekoracje, można było podziwiać w holu naszego przedszkola.