Przed wizytą w przychodni

Przed wizytą w przychodni
Wiadomości z gminy
fot. ULK

Każda działalność w czasie epidemii koronawirusa wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Szczególnie dotyczy to opieki zdrowotnej. W polkowickiej przychodni wprowadzono wiele zmian.

Przede wszystkim należy sprawdzać na stronie internetowej Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych aktualne informacje dotyczące działalności placówki. Przypominamy, że rejestracja w przychodni czynna jest od poniedziałku do piątku, w godz. 6.30-18.30. Aktualne numery telefonów to: 76 746 08 10/11 lub 43 oraz 530 002 581 (przede wszystkim dla pacjentów zamiejscowych).

Nadal pacjenci kontaktują się z lekarzami podstawowej opieki zdrowotnej w formie teleporady, ale jeśli sytuacja wymaga wizyty w przychodni, wtedy ustalany jest termin. Podobnie jest, jeśli chodzi o lekarzy specjalistów.

– Zaleca się, aby pacjenci przychodzili co najmniej piętnaście minut przed wyznaczoną godziną wizyty, nie ma potrzeby, aby przychodzić dużo wcześniej – mówi Waldemar Sułek, prezes Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych, a jak dodaje: – Tylko w czerwcu do lekarzy rodzinnych w naszej przychodni zgłosiło się 7781 osób. Rok temu, w analogicznym okresie, były 8184 osoby – dodaje.

Recepty na leki stałe, wystawiane przez lekarza rodzinnego, można zamawiać wysyłając wiadomość e-mail: erecepta@pcuz.eu lub za pomocą aplikacji Visimed (w pierwszym przypadku trzeba zadzwonić do przychodni po kod, aby odebrać lek w aptece, a w drugim należy podać numer konta OSOZ).

Od niedawna w PCUZ przyjmuje nowy kardiolog. Powstała też poradnia diagnozy i leczenia zmian skórnych, która funkcjonuje w soboty od godziny 8. Mogą się do niej zgłaszać osoby w wieku od 20. do 70. roku, ze skierowaniem od lekarza POZ lub onkologa. Rejestracja wyłącznie telefoniczna, codziennie w godzinach od 7 do 14 pod numerem tel. 534 782 054.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.pcuz.pl.

red. ULK
Tłumacz